Kontracepcija

moguca trudnoca

love1

Postovani,

Menstrualni ciklus mi je redovit, odnosno menstruaciju dobivam 26.-31. Dan ciklusa. Svoj prvi spolni odnos sam imala 7.3. Dok sam menstruaciju ocekivala 12.3. Mensttuacija mi je kasnila 10 dana a za to vrijeme sam imala nezasticen odnose s tim da decko nije ejakulirao u mene. Osmi dan kasnjenja menstruacije sam napravila test u popodnevnim satima i bio je negativan te sam dva dana nakon dobila menstruaciju. Odnosno malo je drugacija nego inace, preko dana krvarim normalno a predvecer bude tamnije kao pred kraj mjesecnice. Imam li razloha za zabrinutost? Koliko je test pouzdan? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pouzdan je i ne radi se o trudnoći.

love1

Postovani,
Molim vas za jos jednu informaciju.
Posto sam menstruaciju dobila 14.2. A iduci mjesec prema opisanom 24.3. Zanima me kada bi mi trebala biti ovulacija? S obzirom da mi je ciklus prije bio uredan, zbog ovakvog kasnjenja tesko mi je odrediti kada bi to moglo biti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Oscilacije na godišnjoj razini ne smiju biti preveliki. U vašem slučaju oscilacija je prevelika i nije uputno računati plodne dane.

anamarija345

Poštovani,

Pijem Logest već 4 godine. Na predzadnjoj piluli ovaj mjesec sam povećala 4 i pol sata nakon popijene pilule i odmah sam popila dodatnu nakon kojih nije bilo probavnih problema. Molim vas za odgovor je li mi smanjena kontracepcijska zaštita? Lijep pozdrav

anamarija345

* povraćala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštita nije umanjena.

TijanaAndrija

Postovani doktore,da li moze doci do trudnoce,ako je decko ejakuliro u vlaznoj maramici,obrisao je svoj polni organ vlaznim maramicama,posle nekih dva minuta presao je (pomazio)rukom nekoliko puta po mojoj vagini,ali nije oprao,niti obrisao ruke,nije bilo prstenjacenja.Na internetu negde pise da moze tako doci do zaceca,a negde pise da ne moze.Meni je potreban odgovor strucnjaka kao sto ste vi. Poz,cekam vas odgovor. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanoj situaciji.

ludajednaluda

Postovani...pijem adexu ima pola godina i jucer sam pocela s novim pakiranjem...navecer sam imala nezasticen odnos i decko je ejakulirao u mene.Moram napomenuti da imam menstruaciju i to 6 dan.Inace mi traje po 9 dana. Da li ima potrebe za tabletom za dan poslije i na koji nacin cu je uzet ako ima potrebe.Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ništa dodatno. Nastavite s uzimanjem prema shemi dalje.

elmadrid

Poštovani dr. Šakoranja,
Imao sam odnos sa partnericom bez zaštite, ejakulirao sam izvan vagine, međutim sperma je ušla u vaginu par sekundi nakon. Da li je moguća takva oplodnja? Menstruacija kasni 4 dana...

Zahvaljujem unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

U teorije je moguće ali u praksi rijetko. Neka napravi test.

volimsanjati

Postovani,
Naime, danas sam imala nezasticen odnos s momkom. Nije ejakulirao u mene. Kasnije malo, ponovili smo odnos takodje nezasticen, ali drugi put uopste nije bilo ejakulacije. Menstruacije su mi redovne. Prethodana koju sam imala 15.4.-19.4. Danas mi je 12.dan od pocetka ciklusa. Imam li razloga za zabrinutost? Postoji li mogucnost trudnoce? Da li da uzmem pilulu za dan poslije?
S postovanjem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kod opetovanih odnosa šansa postoji čak i ako nije bilo ejakulacije. Doduše nije velika.

volimsanjati

Postovani,
Sada vec to je 13.dan od pocetka ciklusa koji je poceo 15.4.i trajao do 19.4. Dakle vec su poceli plodni dani, a ovulacija bi otprilike trebala biti za 3dana. Zabrinuta sam saznanjem da sperma moze ostati u maternici sve do ovulacije, Iako nije bilo ejakulacije drugi put, brine me predejakulat ili moguci zaostatak sperme od prve ejakulacije. Pilulu za dan poslije nisam uzela, mada mi je sad vec i kasno za nju. Vi i dalje mislite da nema veceg rizika? Hvala vam unaprijed na.odgovpru, veoma sam zabrinuta i rastresena.
S postovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako dugo neće ostati. Ako je ovulacija za 4 dana spermiji ne mogu tako dugo preživjeti. Dakle ne brinite. Ali ubuduće pazite da se ne iznenadite.

ninapaki

Postovani imam pitanje,
26.3. Imala sam nezasticeni spolni odnos s deckom no nije ejakulirao u mene. Kako vec godinama imam ne redovitu menstruaciju i nikad zaista ne mogu odrediti kada ce mi doci i kada su mi plodni dani. No menstruacija je stigla 8.4. I trajala je do 13.4. No bila je slabija i tamnije boje kao da je na kraju menstruacije, ali jedan dan je bila svjeza crvena krv. 14.ili 15.4 sam napravila test za trudnocu jer sam dosta čitala o laznim menstruacijama i pokazao se da je negativan test. I sve je bilo uredu do 24.4 kada sam se probudila s nekom kao mucninom i bolovima u želucu.. Te 25.4 sam se probudila i bila sam krvava kao da je menstruacoja dosla (svjeza,crvena krv) i krvarenje je bilo slabo skoro nikako tijekom dana te drugi dan 26.4 je bilo vise kao tamni iscjedak..i vec me nekoliko dana muče bolovi u trbuhu, osjecaj nadutosti, konstantno ppdrigivanje, osjecaj gladi i mucnine, vrtoglavica se ponekad javljala..no cijelo vrijeme imam osjecaj kao da sam prehladena, hladno mi je i kisem te kao da imam povisenu temperaturi ali kada je mjerim je normalna..imala sam i proljev 2 dana..ne znam jesu li ove mucnine i ostalo vezano uz trudnocu ili prije promjene u prehrani.(zadnjih tjedan dana jedem jako puno grickalica i slatkisa ) cak me muci ii da nisam trudna jer ne znam koliko su pouzadni ti testovi za trudnocu (clearblue u ljekarni za 30 kn)..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umišljajte si. Ne radi se o trudnoći zasigurno.