Kontracepcija

moguća trudnoća

Krristina

Poštovana,
molila bih Vas za sto brzi odgovor.Naime koristila sam redovitoYasmin tri mjeseca .Zadnj mjesečnicu dobila sam 24.12.,tj.četvrti dan sedmodnevne pauze.Dakle novu kutiju trebala sam početi uzimati u petak,28.12.,no zaboravila sam je kupiti tak da je ovaj mjesec uopce ne koristim. S deckom sam dan prije,u cetvrtak imala spolne odnse u kojima je on ejakulirao u mene. Sada me zanima da li je moglo doci do oplodnje,s obzirom da sam ja jos uvijek imala mjesecnicu (predzadnji dan krvarenja),da je on ejakulirao u mene i da je nisam drugi dan pocela trositi novu kutiju Yasmina. Uz to jos imam jake bolove u jajnicima,gotovo da ne mogu hodati zbog njih i povecanu potrebu za mokrenjem.

Nadam se Vasem sto skorem odgovoru!
Unaprijed zahvaljujem!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mislim da niste trudni, jer ste zaštićeni i u vrijeme pauze (a tehnički je tad vama bila pauza). Zbog ovih ostalih problema javite se svom liječniku.

Triky

Poštovana doktorice! Za početak puno hvala na trudu i strpljenju koje ulažete u Vaše odgovore.
Moja situacija je slijedeća: menstrualni ciklus mi je posve pravilan, traje 29 dana. Zadnju mjesečnicu sam imala 18.12. Spolni odnos u kojem je kondom ostao u meni dogodio se 27.12 .( 10.dan ciklusa, malo prije početka plodnog razdoblja). 28. navečer popila sam (po savjetu ginekologa, iako vidim da vi ovdje drukčije preporučate: 2 žute tablete triquilara (2x 0,125 levonorgestrela i 2 x 0,030 mg etinil-estradiola) te 29. (12.sati nakon) još dvije. 3.1.dobila sam lagano krvarenje. Javila sam se ginekologu, rekao je da je to relativno normalno i da ce brzo proc. Krvarila sam cijeli dan malo blažim intenzitetom nego kad imam mjesečnicu. Dežurni liječnik u Petrovoj mi je preko telefona rekao da mu to ne zvuči zabrinjavajuće i da će vjerojatno uskoro prestat. Dan nakon sam cijeli dan opet dosta krvarila i imala nekoliko manjih ugrušaka. Nazvala sam ponovno hitnu i rekli su mi da sutra napravim test na trudnocu pa da se javim ako je pozitivan radi pobačaja?I da je mouće da mi je ovo normalna menstruacija ( stigla ranije gotovo 17 dana). Neznam puno o ovim stvarima ali čini mi se nemoguće da bi mi test sutra mogao pokazati objektivno stanje, pa sveukupno od tog odnosa je prošlo 10-ak dana. Što mi Vi preporučate i kakvo je Vaše mišljenje o mojoj situaciji, kolika je vjerojatnost trudnoće te da li mislite da će mi se menstrualni ciklus sada skroz poremetiti?
Stvarno najljepša hvala na Vašem odgovoru i sve najbolje,
pozdrav!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Prvo, vjerojatnost trudnoće je gotovo nikakva (obzirom na deseti dan, kondom, Triuilar itd). Ovo što vam se sad dešava je normalno obzirom da ste u prvoj fazi ciklusa popili levonorgestel, hormon koji spada u drugu fazu - on je poremetio sve. Na vašem mjestu ne bih se niti zabrinjavala niti hodala po doktorima, za mjesec dana sve ovo biti će prošlost. I hvala na čestitkama happy