Kontracepcija

mogućnost trudnoće

anarita26

poštovana doktorice, ovako ide štorija. Pijem diane 35 svaku večer 20-23h, nikad nijednu zaboravila. pijem ih od 10 mjeseca prošle godine. 20.2. sam imala zadnji odnos, dobila krvarenje 29.2. i sada nedavno 28.3. drugo krvarenje.Krvarenja su trajala 4 dana, po meni normalna krvarenja, kako pilule umanjuju kravrenje više ni sama ne znam što je normalno. nijedan odnos nakon 20.2 nisam imala. čitajući da neke žene mogu imati krvarenje a da su ostale tudne, izvadila sam danas(3 dan novoga ciklusa) beta hcg i iona iznosi 14.1.
Ref intervala za 3-4 tjedan je 9.0-130.0. doktorice, što to znači, molim Vas recite da nisam trudna. napominjem da sam kod ginekologice bila 27.3, tj. 36 dana nakon odnosa, ona nije ništa komentirala, da li je to ikako bilo moguće vidjeti. O doktorice, molim vas pomozite mi. Pijem Roacutane i ne smijem ostat trudna. Postoji li ikakv kontakt da Vas mogu nać, ja nisam iz zagreba.Hvala Vam!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Internet je nekad stvarno zlo, a i (ne)znanje je opasno u rukama neukih. Fascinira me da ste išli vaditi beta HCG a pijete pilule.
Ne znam što bi vam rekla osim da ako od drugog mjeseca niste imali odnos niste ni trudni. 32 dana iza odnosa je već 6-ti tjedan trudnoće a tad bi beta bila nekoliko tisuća. Ponovite betu pa ćete vidjeti.

anarita26

Doktorice ginekologica kaze da na ultrazvuku nema ničega, ali moram ponovo vaditi hormon. nadam se da će zbilja biti sve u redu, odnosa nakon 2mjeseca nije bilo, i meni je sve nelogično kad sjednem i razmislim. molim Vas, imam li po ičemu razloga za brigu? ja jako loše podnosim liijek, depresije, strahovanja, to je počelo sa tim antibiotikom. zanemarivala sam tu nuspojavu, smijala bi se kad bi to pročitala, a onda sam je i ja počela osjećat, jer prije toga nije bilo. Hvala Vam još jednom, znači mi svaki Vaš savjet i potpora!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nemate apsolutno nikakvog razloga za brigu. Ako tako loše podnosite Yasmin promijenite ga, možda ćete drugi bolje podnositi.

anarita26

ma pijem diane , ne yasmin.nije do kontracepcije, nego do roacutana. on je izazvao veliki pritisak na psihu, na strahovanja. zato je u meni strah, i zato tražim Vaše savjete.

anarita26

želim vam javiti da je beta nakon 3 dana od vađenja krvi (7.4) bila manja od 5, točnije manja od 1. možda su mi krivo izmjerili betu. jako sam se prestrašila, ali sam išla i naučiti povezati stvari. dakle ako sam zadnji odnos imala 20.2., neka i spermiji žive 4 dana, do proizvodnje bete bi došlo za cca 10 dana, i oko 10.3. bi ona već bila 25, i rasla bi sve više i više, i 3.4. bi bila nekoliko tisuća. Također bila sam i kod doktorice 4.4. i ona je odlučila ponoviti betu, jer na ultrazvuku se ne vidi ništa i rekla je da beta treba ići u negativnost. Prema tome, trudnoća ne može postojat. razmišljam li dobro doktorice? jer naučila sam puno na od Vas, ali nekad zbilja, ne valja puno znat. Sav strah i depresije je došao zbog lijeka za liječenje akni, prvo sam se smijala tome da se to ne može meni dogodit, ali eto, Roacutan je djelovao i na to. hvala Vam!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nema na čemu. Odlično ste naučili happy. Nemojte više dizati paniku bezveze.