Kontracepcija

pitanja o svemu

violeta22

poštovanje doktorice! nova sam u uzimanju pilula, i da, čitala sam forum, ali želim odgovore od Vas samo za mene jer želim biti sigurna.
1. odlučila sam piti pilulu uvečer 19-23h ? je li to sasvim u redu? pokušala sam u isti sat ali nekad ta pilula nije uz mene, kao da sam joj rob.Ako zakasnim više puta a unutar 12h, to nije nikakva panika je li tako?
2. sa takvim uzimanjem pilule, dobivam 4 dan pauze krvarenje, no, ono se smanjuje, primjećujem a grčeva nema više. menstruacija u trudnoći, postoji li to, po čemu se i da li se razlikuje od prave, da li je to češće slučaj u žena koje ne piju pilule?
Hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Odgovori (a ovo su jako često postavljena pitanja) nisu ništa drugačiji zato što ste vi postavili pitanje happy.
Vrijeme je u redu. Menstruaciju u trudnoći zaboravite. To postoji ali na razini anegdote. Znat ćete da ste trudni ako budete trudni, bez brige.

sweet_ginger

Je li 24h, prije ginekoloskog pregleda dovoljno ne imati spolne odnose?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Je.

Bloody Mary

mene samo zanima da li je normalno da mi menstruacija kasni nakon što sam prestala uzimati Logest(uzimalasam ga 1 godinu)
i ako je, za kolkiko bi trebala otprilike doći?
puno hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Je. Ali ako ste i prije imali neredovite menstruacije opet će biti takve.