Kontracepcija

Mogucnost trudnoce

Amrich

Imala sam ne zasticen.odnos 2 dan menzesa.prwi dan sam.pocela piti konc pilule yasmin pijem ih u isto wreme dakle popila sam.3 do sada.a imam i policisticne jajnike.zanima me dali postoji mogucnost trudnoce

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

anonimus2030211

Postovani doktore,
menstruaciju sam trebala dobiti 21.2., međutim kasnila je pa sam dobila 25.2.
23.2. je decko ''trljao'' spolni organ od moj, nije bilo odnosa, nije ejakulirao. Nakon toga sam ja maramicom obrisala svoj spolni organ.
Menstruacija prije ove mi je bila 26.1., pa mi prema tome nisu bili plodni dani?
Da li je moguce da sam ostala trudna, nakon tog ''trljanja'' ukoliko je bilo predejakulata ili spermija, ili ako sam slucajno maramicom to ''pogurala'' u rodnicu?
Osjecam blagu napetost u grudima i pomalo mucninu, ali ne znam da li je to rezultat stresa ili bi to mogli biti prvi simptomi?
Unaprijed hvala.

lolipop1980

Poštovani,

Trebam jedan savjet... jučer sam imala odnos sa dečkom i prije ejakulacije je izvadio penis.. Nakon sat vremena(nakon njegovog mokrenja), ponovno smo imali odnosom, isto bez zaštite. Zadnju menstruaciju sam imala 18.02. Ciklusi mi traju od 25 -26 dana. Da li da popijem pilulu za dan poslije?

Hvala

pepa1995

Poštovani!
Menstuacija mi kasni već 8 dana. U veljači sam počela koristiti herbalife i izmršavila sam svega par kilograma, ali sam to je trajalo svega tjedan dana. Imala sam odnos prije 2 tjedna kad mi nisu bili plodni dani sa prekidom odnosa i sa kondomom. Zabrinuta sam jer mi nikad skoro tako nije kasnila a osjećam bolove u trbuhu kao da ću dobiti svaki čas već par dana.
Da li je to samo bio poremećaj zbog herbalife-a ili je moguća trudnoća?
Hvala unaprijed
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema svemu što ste naveli teško je moguće da je došlo do trudnoće. Pričekajte još koji dan i ukoliko ne nastupi menstruacija javite se na pregled Vašem ginekologu.

pepa1995

Poštovani
Kasni mi menstruacija već 18 dana. Imala sam odnos sa dečkom u 10 mjesecu ali nije svršio u mene nego van mene. U studenom mi je isto kasnila 10 dana a sada 18. Da li je kakva mogućnost trudnoće ili poremećaj hormona pošto sam bila bolesna u prosincu 2 tjedna i pila antibiotik.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Savjetujem pregled i analizu hormona.

Mg1234

Postovani, molim vas odgovorite mi na pitanje imam 17 godina i hitno je sad imam bolove u donjem dijelu trbuha, nemam mucnine niti temperaturu samo me zanima jel moguca trudnoca od kapljice dvije bez koristenja zastite... prethodna menstruacija mi je zavrsila 30.12., a sljedeca bi trebala biti 27.1. Spolni odnos sam imala 8.1.

Mg1234

Imala sam spolni odnos sa deckom bez zastite i bio je blizu svrsavanja i onda smo stali,ali moguce je da mu je izletjelo par kapljica (1 il 2 kapljice). Je li moguce da ostanem trudna ako mi je menstruacija zavrsila 30.12. iako nemam redovitu menstruaciju no posljednjih nekoliko su bile redovne uz kasnjenja 2-3 dana ?

Nesretnica

Poštovani,
imala sam prvi spolni odnos u neplodnim danima. Zadnja menstruacija bila je 24. prosinca, a ciklus mi traje 25 dana. Spolni odnos dogodio se 10. siječnja. Tijekom spolnog odnosa pukao je kondom pri čemu nije došlo do ejakulacije kod partnera. Partner je odmah izvadio spolovilo. Nakon pola sata sam popila pilulu za dan poslije. Postoji li mogućnost trudnoće i ako da kolika je? Molim vas odgovorite.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mg1234, trudnoća je moguća ukoliko je i malena količina sperme dospjela u rodnicu. Preporučam tabletu za dan poslije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Nesretnica, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Makemyday

Poštovani. Imala sam abortus prije mjesec i pol dana. Nakon abortusa sam krenula s kontracepcijom... trebala sam popiti tabletu u 21 h i tu večer sam imala odnose te sam se sjetila tek sljedeći dan u 21 h.. dali postoji mogućnost da sam opet trudna posto osjetim svrab u jajnicima?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, postoji mogućnost da se kontracepcijska učinkovitost smanjila, a time i rizik od trudnoće.

Lila95

Poštovana doktorice,
Godinu dana sam uzimala tablete Lindinette 20 i ovaj mjesec sam prešla na Naelia tablete. Danas sam primijetila kako sam zaboravila popiti jednu tabletu i poprilićno sam uvjerena kako sam tabletu zaboravila popiti u nedjelju. U ponedjeljak sam redovno uzela, a doktor mi je rekao da danas svejedno popijem dvije da si ne poremetim ciklus. Kako sam za vikend bila kod dečka, u nedjelju smo imali spolni odnos. Do kraja kutije su mi ostale jos 2 tablete sa supstancom i 4 placebo.
Zanima me da li su velike šanse da ostanem trudna jer nisam popila tabletu razdoblju od 48 sati?
Unaprijed Vam hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za svaki slučaj preporučam da preskočite placebo tablete i odmah nastavite s aktivnim tabletama iz idućeg blistera.

Anna250

Dobar dan,
menstruacija mi kasni oko dva tjedna i danas ujutro sam napravila test i bio je negativan. Zanima me da li ipak postoji mogućnost trudnoće bez obzira na negativan test??
Prije 3 mjeseca sam prestala koristiti kontra.pilule pa da li bi mozda to mogao biti uzrok kašnjenja menstruacije? Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vremenski period u kojem je učinjen test sigurno se ne radi o trudnoći. Moguće da se ciklus još nije ustabilio nakon prestanka uzimanja kontraceptiva.

Anna250

Jučer sam primjetila kao smeđi iscjedak dosta onako oskudno koji nalikuje na početak menstruacije ali nema jos bas prave krvi. Pošto bi htjela početi opet sa korištenjem kont.tableta zanima me dali da popijem veceras prvu tabeletu ili pričekam bas pravu krv? i šta ako uopće ne dođe do te "prave" krvi nego se nastavi taj smeđi iscjedak(smeđa krv).Hvala na odgovoru.