Kontracepcija

Mogućnost trudnoće

emina201

Poštovani,ciklusi su mi trajali 30-32 dana sa krvarenjem od 5 dana.03.07. dečko me je zadovoljavao prstima,nisam bila sigurna je li na njima bilo sperme ili predejakulata pa sam nakon 20 sati popila hitnu kontracepciju(ellaone).Nakon što sam popila tabletu menstruacija je došla 28 dan(16.07.).Poslije su mi 3 menstruacije došle na 21-22 dana i bile su uobičajenog trajanja,jednako bolne kao i prije.Zanima me postoji li šansa da sam trudna pošto sam čitala dosta o lažnim menstruacijama na početku trudnoće.Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji šansa za trudnoću.

Felina

Poštovani doktore,
Imam dijagnozu policističkih jajnika ( PCOS ) te sam sinoć imala prvi odnos u životu. Imala sam sa dečkom nezaštićeni odnos dva puta s time da on nije ejakulirao u rodnicu niti jedan put. Također sam u plodnim danima, tj. menstruacija bi mi trebala doći za 13 dana. Iako znam da ću Vaš odgovor neću dobiti odmah, sada idem u ljekarnu kupiti pilulu za dan poslije. Malo sam istraživala i još ću se dodatno posavjetovati sa ljekarnikom, nisam sigurna hoće li mi tableta za dan poslije pomoći, budući da se ona uzima prije ovulacije ili dok ovulacija još traje. Kolike su moje šanse za trudnoću bez pilule za dan poslije budući da imam PCOS. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, tableta za dan poslije spriječava ovulaciju, ali i remeti hormonsku ravnotežu tako da spriječeva implantaciju zametka u maternicu. Naravno, učinkovitost nije 100%. Kod žena s dijagnosticiranim PCOS zbog hormonskog disbalansa ne dolazi do ovulacije, odnosno one se ne zbivaju u redovitim mjesečnim ciklusima ( a posljedično i menstruacije) tako da je u slučaju PCOS-a teško znati kada će nastupiti ovulacija.

Anamam

Pozdrav, zanima me ukoliko se prakticira spolni odnos jednim dijelom bez zastite,s tim da partner pravi pauze da ne dodje do ejakulacije,znaci ejakulacija u rodnicu se ne desava,zatim do iste dodje s zastitom,postoji mogucnost trudnoce? Da li je to sigurno shodno puno informacija o predejakulatu. Oprostite na smetnji ,ali puno kontradiktornih informacija ima na internetu.

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ne dođe do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće. Predejakulat ne sadrži spermatozoide.

Anamam

Zahvaljujem na brzom odgovoru happy i jos samo jedno pitanje vezano za prijateljicu ,kaze da su joj zadnje 2 menstruacije od stupanja u spolne odnose,relativno oskudnije i krace,umislila je da su to tzv "lazna krvarenja" ,i uz nadut stomak simptomi trudnoce pa bih zamolila za odgovor da ju smirim .. zahvaljujem unaprijed na odgovoru happy

Anamam

I kaze da jos napomenem da su joj obje kasnile,prva par dana a druga 6 ,al ja licno smatram da to nema veze ,da su standardne oscilacije ciklusa,ali nisam strucna pa molim odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacije ne moraju uvijek biti istog intenziteta i trajanja. Budući da su nastupile ne radi se o trudnoći.

Ana_mrvica

Poštovani sinoć sam imala odnose, s kondomom i bez, kontracepciju pilula više ne koristim, prvi put smo nakon kontracepcije imali odos samo sa kondomom i malo bez. Poslije odnosa obavim malu nuždu, međutim dosta puta mi izlazi u toku dana bijelo a nekad i žućkasto pranje kao sluz., da li postoji mogučnost trudnoće mda on nije u mene ejakulirao ni sa ni bez kondoma, al bojim se da li je moguće prilikom odnosa bez kondoma da ostane šta u meni tj izađe iz spolnog organa

Apdh11

Poštovani, imam 20 godina, prosla menstruacija dosla je 34 dan cilklusa, znači od 7.8-12.8. Menstruaciju nakon toga dobila sam 32 dan ciklusa 7.9.-12.9. Spolni odnos uz prekinut snosaj imala sam 11 i 13 dan ciklusa odnosno 17.9 i 19.9, dečko nije ni bio blizu da svrši, usao je par puta. Pocetkom ovog tjedna uhvatila me jaka uplala uha te od srijede koristim antibiotik augmentin i jako sam pod stresom zadnjih tjedan dana. Danas odnosno 18. dan ciklusa dobila sam krvarenje kao kod menstruacije te bolove kao kod iste. Koji bi bio uzrok toga? Jel postoji sansa za trudnocu? Preselila sam u drugi grad radi posla te nisam baš u mogučnosti ići kod ginekologa. Hvala na odgovoru.

Dupin12345

Poštovani,
uzimam Adexu već nekoliko mjeseci isključivo zbog poremećenog menstruacijskog ciklusa i prečestog krvarenja, međutim nisam znala da sam ovaj mjesec uzela pogrešno pilule, u razgovoru s ginekologicom se dogodio nesporazum i ja sam uzimala točno pilule, nakon 21.napravila pauzu, međutim mislila sam da trebam čekati da mi dođe menstruacija i tek 7.dan menstruacije popiti prvu novu pilulu, u narednih tjedan dana uzimanja pilula sam eto baš imala spolni odnos bez dodatne zaštite, tablete sam uzimala redovito, onda sam odlučila još malo pročitati uputstva i uplašila se jer sam vidjela da je pauza bila duža za 3.dana. Sada imam još 13 pilula i zanima me koja je mogućnost od trudnoće. Znam da je moja velika greška što nisam čitala uputstva..
Hvala Vam najljepša!

Whatif

Poštovani,

Situacija je sljedeća...redovito pijem diane 35 već nekoliko mjeseci,zna mi se dogoditi da ne popijem tabletu u točno vrijeme kao prethodni dan,odstupanja su do nekih 5h. Prošli vikend točnije 16.9. imala sam odnos s dečkom s kondomom,svaki put je ejakulirao u kondom unutra...Ista stvar i ovaj vikend 23.9. bilo je nekoliko odnosa sve s ejakulacijom u kondom unutra..S obzirom na to da pijem pilule,je li moguće ako je skliznulo nešto ejakulata u rodnicu da je moglo doći do začeća? Da napomenem..prethodni tjedan sam pila antibiotike radi upale mokracnih kanala (CIPROL 500mg) umanjuje li to kontracepciju? Imam li razloga za brigu?

Unaprijed Vam se zahvaljujem
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ana_mrvica, ako ejakulat nije dospio u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće. Simptomi koje navodite moguće su posljedica upale.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Apdh11, teško je bez pregleda reći o čemu se točno radi, ali prema opisanom šanse za trudnoću su samo teoretske. Moguće da se zbog stresa poremetio ciklus.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Dupin12345, prema opisanom šansa za trudnoću postoji. Teško je u postotcima reći kolika. Ukoliko izostane naredna menstruacija preporučam test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Whatif, nema razloga za brigu. Dokle god uzimate kontracepciju, zaštićeni ste. Antibiotik nije umanjio djelotvornost.

Examoster

*Poštovana, ukoliko ne dođe do ejakulacije u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće. Predejakulat ne sadrži spermatozoide.*

ne razumijem zašto bi takve stvari trebale biti raspravljene ... to je prilično slično tome što moramo raspravljati: ako nema zraka umiremo.

AcHoW

Poštovani ovako imamo ja i cura jedan prpblem te bih voljeli vidjeti sto vi mislite o svemu ovome. Imali smo spolne odnose nezasticene i nije doslo do ejakulacije unutar nje uvijek izvan i sve je bilo vidljivo... Zanima nas da li je moguce da je ostala trudna? Menstruacija joj kasni dva tjedna. No razmisljamo o tome da nije mozda ova promjena vremena ili neka prehladica ili cak mozda i stres kojeg je bilo u posljednje vrijeme.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako menstruacija kasni, a imali ste odnose, prvo treba pomisliti na mogućnost trudnoće bez obzira što ste koristili zaštitu. Preporučam da učinite test na trudnoću. Isto tako stres (tj. psihički razlozi) često mogu poremetiti ciklus.