Kontracepcija

Mogućnost trudnoće

Kate1309

Postovani
6.9. Navcer imala sam spolni odnos sa kondomom. Međutim kondom je puknio, ali ejakulacije nije bilo, decko nije bio ni blizu svrsavanja. Prema mom menstrualnom kalendaru tada mi je bila ovulacija... E sada 11.9. Navecer poslije spolnog odnosa sam osjetila neizdrzivu bol i grceve u predjelu jajnika te sam otisla na hitnu i tamo me je pregledala ginekologica, receno mi je da je bol uzrokovana zbog spolnog odnosa tijekom ovuacije i tamo je utvrdena ovulacija na lijevom jajniku, bolovi su prosli i nakon 4 dana sam imala smedi iscjedak pomjesan sa krvi i to se povuklo nakon 3 dana. Zabrinuta sam da sam ostala trudna, ciklusi mi variraju od 27 do 30 dana, prema kalendaru menstruacija mi kasni 6 dana s tim da sam 5 dan kasnjena napravila intimplus test za trudnocu koji je bio negativan. Da li trebam biti zabrinuta? Da li trebam napraviti jos jedan test za trudnocu? Kod ginekologa sam narucena tek za 3 tjedna. Nadam se vasem odgovoru, hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radilo o ovulacijskom krvarenju. Prema svemu navedenom do trudnoće nije došlo, što je potvrdio i test.

Kate1309

Hvala na brzom odgovoru. Jos samo jedno pitanje. Dakle, test je napravljen 19 dana nakon odnosa, da li je test mogao pokazati krivi rezultat? Da li sam trebala pricekati jos par dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Da se kojim slučajem radi o trudnoći, 19. dan nakon odnosa test bi sigurno bio pozitivan.

ksenija123

Postovani, imam 17 godina i imala sam polni odnos sa deckom. Koristili smo kondom i ejakulirao je van. Zanima me da li je moguca trudnoca ako uzmemo u obzir da su mi bili plodni dani i da je prije ejakulacije ulazio par puta prstima unutra. Tacnije, zanima me da li tecnosti koje se izlucuju prije same ejakulacije mogu dovesti do trudnoce ako je ostalo na prstima. Kasni mi menstruacija koja je i inace neredovna a tesim se i time da je ovo bio veoma stresan mesec. Oboje smo bili nevini do tada. Postoji li sansa za trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji šansa za trudnoću. Predejakulat ne sadrži spermatozoide.

Kate1309

Postovani, da li krvarenje (smeđi iscjedak) usred ciklusa znaci da ovulacija nastupa ili da zavrsava?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ovulacijsko krvarenje nastupa pred ovulaciju.

cvijet16

Poštovani,

Menstruacije sam dobivala redom: 25.6.,29.7.,25.8 i ovaj mjesec sam dobila 26.9.(utorak). 30.9, peti dan menstruacije sam imala analni odnos, te je decko osjetio da ce ejakulirati i rukom je pomjerio svoj spolni organ te je ejakulirao u dlan. Strah me da li moze da dodje do nezeljene trudnoce ukoliko je malo sperme ostalo na meni ili gacicama?? Odmah sam se istusirala, ali me svejedno strah da li je moglo da ostane sperme i da se slije ili zavrsi u mom spolnom organu ??

Hvala unaprijed

majita2205

Poštovani, zadnju menstruaciju sam dobila 13.9 i trajala je do 17.9., 16.9. Sam imala odnos, muž je svršio u mene, inace pijem kontracepciju i pocela sam s novom kutijom 17.9. (Ponedjeljak). Nakon 4 dana ( petak) pocela sam osjecati bol u jajnicima, a nakon par dana javila se i bol u grudima, koja se je do danas smanjila, ali su bradavice i dalje bolne, a u predjelu jajnika znam me nekada lagano zabolit. Jucer sam napravila test i negativan je, ali ja se i dalje nekako plašim trudnoće. Molim Vas neki savijet.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za cvijet16, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana. Nema razloga za brigu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za majita2205, dokle god pijete kontracepciju, ne postoji mogućnost trudnoće.

majita2205

A dali mi možete reći koji bi bio uzročnik tih bolova? Jako sam zabrinuta.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporučio bih da učinite urinokulturu i po potrebi pregled dojki.

Kate1309

Postovani, pisala sam vam prije par dana, i hvala vam puno na odgovorima.
Menstruacija jos uvijek ne dolazi, zadnja mjesecnica je bila prije 41 dan, (24.8.) Imala sam krvarenje (smedi iscjedak) u sredini ciklusa i rekli ste da je to ovulacijsko krvarenje. Da li je moguce da zbog toga kasni menstruacija? Prvi test sam napravila 19 dana nakon odnosa i bio je negativan i jos jedan sam napravila 26 dana nakon odnosa, također negativan s obzirom da nam je kondom puknio, ali nije bilo ejakulacije. Da li mozda postoji mogucnost trudnoce ako je ostalo malo sperme od prijasnjeg odnosa koji je bio dan prije? Kod ginekologa sam svakako narucena, ali sam u strahu da nisam trudna.

Kate1309

I jos samo da napomenem nesto. Test koji sam napravila 26 dana nakon odnosa se pokazao negativnim, dakle kontrolna linija je debela i crvenkasta, dok na testnoj liniji nije bilo nicega sto znaci da je test negativan, ali mene muci nesto. Ta podloga od testa ( podloga gdje se pojavljuju testne i kontrolne linije) je bila skroz obojana u svijetlo crvenkastu boju, kao da se boja razlila. Da li to znaci da je test ipak pozitivan ili nevazeci? Naziv testa je UNITEST

larisa123

poštovani da li smijem koristiti betrion mast u 24.tjednu trudnoce, upalio mi se folikul dlake na vanjskim usnama, nije blizu otvora. hvala

rapzorr

Postovani,ja i devojka smo imali odnose dva dana posle kraja njenog perioda menstruacije.Ona je bila nevina a na kraju odnosa sam primetio da je kondom pukao,posle sam video fleku na posteljini ali nisam siguran da li je od spermatozoida,pa sam hteo da pitam jel moguca trudnoca oboje imamo po 16 godina?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Kate1309, prema navedenom test je negativan. Kod pozitivnog rezultata na traci se prikazuju dvije linije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za larisa123, možete koristiti betrion mast.