Kontracepcija

Molim savjet, pomoć

ema77

Poštovana doktorice,

zadnju menstruaciju sam imala oko 20.2., bas u tom mjesecu (do te menstruacije) sam koristila kontracepciju, nakon toga ne. Menstruacija mi sad vec kasni dosta. Prije tjedan dana sam bila kod svog ginelokoga (u inozemstvu), koji je primjetio da je maternica mekana i elasticna, dok je na ultrazvuku uocio nesto sto bi mogao biti plod, al nije mogao reci...Napravio je test koji je bio negativan. Prije toga sam i sama radila 2 testa, takodjer negativni. Da li mogu doci kod Vas na pregled?Jako sam zabrinuta jer se radi o nezeljenoj trudnoci.

Unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Mislim da niste trudni. Ukoliko su menstruacije prije kontracepcije bile neredovite onda ovo nije čudno. Predlažem da odete u privatni laboratorij i napravite beta HCG, on će nam definitivno reći jeste li ili niste.

ema77

Da li to mogu obaviti kod Vas?Koliko se ceka na termin ukoliko ne postoji neka hitnija procedura?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Možete, poliklinika IVF, 4678600, Voćarska 14, naručite se na vađenje beta HCG-a. Ali potpuno je svejedno u kojem to laboratoriju obavite. Ne čeka se ništa, odmah sutra ste na redu u svakom.

ema77

Hvala Vam na dosadašnjim odgovorima; uprvoj poruci sam izostavila napisati jos neke simptome koje primjecujem, imam pojacano "bijelo pranje" kao u dane ovulacije, laganu bol kao u vrijeme pms-a i bol u bradavicama. Svakako cu, prema preporuci svog ginekologa u cetvrtak napraviti jos jedan test. Sto mislite o pouzdanosti tog rezultata, ipak ce to biti puna dva tjedna nakon prvih testova??

Hvala Vam

ema77

Poštovana doktorice,

molim Vas za odgovor.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nisam vam odgovorila jer nemam što reći, čekam da javite rezultat beta HCG-a, koji je 100% pouzdan.

ema77

Mislila sam na pitanje o pouzdanosti kucnog testa kojeg planiram raditi u petak? Od zadnjeg testa je proslo gotovo dva tjedna.

Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

A ja opet odgovaram isto, napravite beta HCG, jer opet nećete biti sigurni nakon kućnog testa.

ema77

Hvala Vam