Kontracepcija

nehormonska kontracepcija

avicularia

dobar dan, pila sam yasmin pilule ali mi nisu odgovarale pa sam prešla na diane35. nakon što sam ih pila godinu dana počela sam imati problema sa visokim tlakom, vrtoglavicama, glavoboljama i mučninama. radi toga sam ih prestala piti (to je bilo prije cca godinu i pol), a u međuvremenu smo koristili kondome. sada mi se sve dovelo u red, ali bojim se ponovno počet sa hormonalnom kontracepcijom da mi tijelo nebi opet tako reagiralo. no, ne sviđa mi se više ni ideja kondoma jer su dosta nezgodni kad se mora raditi pauza između predigre i odnosa. sada bi me zanimalo koje su mi druge mogućnosti tj, ima li neka mehanička metoda kontracepcije koju mogu koristiti ako nisam nikada rodila. razmišljala sam o dijafragmi ali pročitala sam da je jako teško dostupna u hrvatskoj pa ne znam što mi još preostaje happy hvala unaprijed na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Imate Patentex ovale koji se stavljaju u rodnicu pola sata prije odnosa.

mateica009

Ja koristim patentex oval ali na upustivima piše da ih je potrebno umetnuti 10 minuti prije odnosa, a ne pola sata.

Natalija Beljo, dr. med.

Svojim pacijentica savjetujem pola sata.

mateica009

Onda prema vašem savjetu, ako ih umetnem pola sata prije odnosa koliko još vremena je pjena djelotvorna tj, koliko dugo sam zaštičena od trudnoće?

Dali su patentex vaginalete sigurne u vrijeme ovulacije i plodnih dana? (pjena + prekinuti snošaj)

hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Naredna dva sata je vaginletica tj pjena aktivna. happy)))