Kontracepcija

Nezeljan trudnoca

Vockicaa

Postovani, prosli utorak 10. 11. sam imala nezasticeni odnos sa deckom i on je ejakulirao u mene. Taj dan je bio prvi dan moje menstruacije i nisam verovala toj urbanoj legendi da se tokom menstruacije ne moze zatrudneti, pa sam odma, jer je tamo naznaceno da je najbolje popiti do 8 sati, popila Escapelle pilulu.
Nikakve simptome nakon pijenja ne nisam imala. Menstruacija mi se nastavila normalno kao i uvek, nije bilma obimna jer nikad nije, i trajala je koliko inace traje.
Negde sam procitala na ovom forumu da treba da imam neko krvarenje u 7- 10 dana od kada sam uzela tabletu, a ja nisam imala jos uvek nista...
Studentkinja sam i zaista ne zelim bebu... imam li razloga za brigu?
Unapred zahvalna...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate razloga za brigu. Ako je ciklus na godišnjoj razini redovit niste ni trebali uzeti pilulu za dan poslije.

jole1111

Zdravo! Poslednja menstruacija je bila u noci izmedju 1.10. i 2.10. i trajala 3-4 dana, ciklusi su nekad na 42 dana, nekad na 30 dana. Imali smo odnos 14.11. i kondom je spao i ostao u meni, medjutim muz kaze da nije doslo do ejakulacije u meni, nego vani, ali sam popila escapelle 1.5-2h posle toga, osecam da me grudi bole, takodje u predelu jajnika, kao kada treba da dobijem. Da li imam razloga za paniku i da su bili plodni dani i da li je krvarenje znak da je tableta delovala ili ne mora da znaci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ciklus vam previše oscilira tako da ne znam jel bio plodan dan. No nije bilo ejakulacije i uzeli ste pilulu za dan poslije tako da sigurno neće doći do trudnoće.

jole1111

Konsultovala sam se sa ginekologom, kaze da sam na vreme reagovala i da su mi mozda ti simptomi na psihickoj bazi, jer sam zaista opterecena. Za koliko mogu da uradim test? Smatram da je sada rano.

Dejan Šakoronja, dr. med.

15 dana nakon odnosa.

Baarrbbaarra

Poštovani,
2godine sam pila yaz. Prestala sam ga pit kad sam dobila zadnju menstruaciju (17.11), no nastavila sam imati odnose s deckom. Ni jednom nije svrsio u mene, ali sam cula da je rizik od trudnoce u prvih par mj Od kad se prestanu piti puno veci nego sto je bio prije pocetka uzimanja. Koliko je to istina i imam li razloga za brigu? Kada bi mogla napraviti test da dobijem pouzdan rezultat? Uzasno sam zabrinuta.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Istina je. No ako nije bilo ejakulacije u rodnici neće doći do trudnoće. Test najranije u vrijeme očekivane menstruacije.