Kontracepcija

skratiti ciklus

suncica

Postovani;
imam jos 3 tabl.triquilar piti od (01.01.2008) i onda bi trebala napraviti pauzu od 7 dana , ali posto 05.01.08 idem na odmor htjela bih ako mogu da ove 3 tbl.ne popijem tako da 3 dana prije pocmem pauzu.da li je to uredu i da li to mijenja sigurnost pirule?
HVALA!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Možete prestati već danas da budete sigurni da će krvarenje završiti prije puta. Međutim, sigurnost će biti smanjena ako ne popijete sve tablete do kraja, tako da trebate koristiti dodatnu zaštitu.
Druga opcija je da popijete sve do kraja i odmah nastavite novu kutiju. Krvarenje, vrlo vjerojatno, neće ni doći, a kontracepcijska zaštita bit će potpuna.

suncica

da li da popijem cijelo novo pakiranje tj.ispočetka ili samo zadnjih 10 tbl.?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Cijelo, naravno; ne znam odakle ste došli na ovu ideju od 10 zadnjih. Iza drugog uzastopnog pakiranja napravite pauzu 7 dana, pa dalje normalno.

suncica

u uputama piše doslovno ovo :
" ... ako želte da vam menstruacija kasni
Menstruaciju možete odgoditi ako nastavite s uzimanjem zadnjih 10 tableta iz drugog pakovanja triquilara odmah nakon završetka sadašnjeg pakovanja.Produženje se može nastaviti maksimalno 10 dana,sve do završetka drugog pakiranja.Kad želite dobiti menstruaciju,samo prestanite s uzimanjem tableta.Dok koristite drugo pakovanje možda će te imati jako ili oskudno krvarenje u danima dok uzimate tablete.Počmite sa sljedećim pakovanjem nakon 7 dana tjekom kojih niste uzimali tablete."

Na taj nacin sam ja proteklu godinu dana koliko koristim Triq. vec jednom odgodila krvarenje 4 dana i bilo je uspjesno.da li da opet uradim isto samo sto mi sad treba duzi period tj.svih 10 tbl.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nisam sigurna da ste na taj način zaštićeni od trudnoće. U svakom slučaju, napravite kako vam bolje odgovara.

suncica

to je vjerovatno zbog razlike u dozi hormona u prvih 6 je 0,050 mg levonorgesrtela i 0,030 mg etinilestradola a u zadnjih 10 je 0,125 mg levonorgesrtela i 0,030 mg etinilestradola pa se zato preporuča uzeti samo zadnje da se ne varira sa hormonima pa bi možda usprkos pijenju tableta došlo krvarenje zbog manje doze hormona.To je moje laičko mišljenje pa Vas molim da se ne uvrijedite i naljutie sto Vas ovoliko gnjavim.
Hvala!

SRETNA I USPJEŠNA NOVA GODINA !!!