Kontracepcija

Nuspojave pilule 'za dan posle'

vampirz

Zdravo.Imala sam seksualni odnos 14.februara.Popila sam pilulu za dan posle,nekih 60h posle odnosa,EllaOne.Posle sedam dana sam dobila nekakvo krvarenje,prvog dana je bilo smeđe,drugi dan iste boje kao za menstruaciju međutim bilo je nekih tačkica pored toga.Intenzitet krvarenja je isti kao i kod menstruacije.Zadnja menstruacija mi je bila 29.januara.Zanima me sada,jer se sve poklopilo,odnos za vrijeme ovulacije,krvarenja 8-9 dana posle,..kolike su šanse da sam možda trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako dobijete menstruaciju za koji dan onda se neće rasiti o trudnoći. Krvarenje nakon tjedan dana od pilule nije menstruacija.

vampirz

U redu.Ali ja još krvarim,evo već 3. dan.Ako krvarenje ivi ne prestane kako da znam da li je počela menstruacija?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jedino uz pomoć uzv-a.