Kontracepcija

Odgadjanje mjesecnice

Postovanje,

Prelistala sam forum nekoliko puta, i vidjela da se u poprilicnom broju tema ili pita za odgadjanje mjesecnice (izbjegavanje mjesecnice) ili preporucuje nastavak pijenja novog pakovanja bez sedmodnevne pauze.

Mene interesuje slijedece.
Ja vec tacno godinu dana pijem Diane35 zbog regulisanja sindroma policisticnih jajnika, ali i zbog konktracepcije.
Iduci mjesec u vrijeme sedmodnevne pauze trebala bih ici na putovanje, predpostavljate sta cu Vas pitati...

Da li je sigurno i ispravno, nastaviti sa novom kutijom u kao da ta sedmodnevna pauza uopste ne postoji??
(pitam zbog PCOS-a)
Da li je zastita od trudnoce u narednim danima potpuna ili je potrebna dodatna kontracepcija??
Procitala sam u jednoj od tema da je moguce krvarenje u toku perioda pijenja tog narednog pakovanja, -
kada se to krvarenje moze najranije ocekivati?
da li to treba da bude zabrinjavajuce??
da li prijevremeno krvarenje treba da znaci i prekid uzimanja te nove kutije pilula??

Unaprijed mnogo hvala!
lijep pozdrav
Saveznica

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Samo pijte novu kutiju bez straha. Ako prokrvarite pijte i dalje. Ako baš prokrvarite jako, onda prestanite i bacite ostatak te kutije. Ako ne prokrvarite popijte do kraja, napravite 7-dnevnu pauzu, i dalje normalno. Ništa nije zabrinjavajuće.

logest girl

cuj,ja sam isto to napravila s logestom.menga mi nije bas bila dobrodosla pa sam uzela novu kutiju bez pauze...krvarila sam cijeli mjesec skroz do uzimanja nove kutije i bilo je uzasno iritantno.nije to bilo klasicno krvarenje kao menga,nego onaj smedi iscjedak,pa i malo krvi, tako se izmjenjivalo cijeli mjesec.
mozda je samo kod mene taj slucaj-ali probaj pa sta bude.nemoj se iznenadit ako budes krvarila-isto tako i ako ne budes...potpuno si zasticena u tom periodu tako da nema straha...eto nadam se da sam pomogla...ali pricekaj da ti i postovana doktorica kaze koju rijec,ipak ona zna najbolje!pozdrav i sretno happy