Kontracepcija

Zabrinutost nakon prestanka uzimanja kontracepcijskih tableta

Edna_

Postavni,
jako sam zabrinuta jer menustracija mi vec 40 dana kasni.Kontracepcijske tablete Yasmin sam pila godina dana,pa sam napravila pauzu od dva mjeseca prosle godine od augusta-oktobra.U oktobru sam opet pocela piti kontracepcijske tablete ali samo taj jedan mjesec,nakon cega sam se odlucila da ih skroz prestajem piti.U novembru 2007. godine sam ih vec bila prestala piti.Devetog januara ove godine sam dobila zadnju menustraciju.Ovaj i prosli mjesec mi kasni.Da sam trudna ne vjerujem jer smo koristili zastitu,a i nemam simptome trudnoce.
Molim Vas da mi pomognete da li je ova situacija normalna nakon prestanka uzimanja Yasmin-a.

Unaprijed hvala na odgovoru

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ukoliko su vam menstruacije i prije Yasmina bile neredovite takve će biti i sad. Ukoliko su bile redovite, javite se ginekologu da vidite što on misli o tome. Uobičajeno može potrajati neko vrijeme dok se ciklusi nakon kontracepcije ustabile.