Kontracepcija

Odgoda menstruacije sa Lindynette 20

kikic0302

Poštovani,

Prije par mjeseci prestala sam koristiti Lindynete 20. Ciklusi su redoviti ali sad bih željela odgoditi menstruaciju radi ljetovanja pa me zanima da li su ove tablete pogodne za to (buduci sam ih dobro podnosila i imam još jednu kutiju). 11. dan mi je ciklusa i zanima me koji dan ciklusa ih trebam početi piti budući ovu menstruaciju koja treba doci želim odgoditi i koliko dugo ih trebam piti (sve dok ne želim da dobijem?, i u kojoj količini (1 tableta u isto vrijeme?)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete s Lindinetama jer sada ovaj ciklus ne uzimate pilule. Javite se ginekologu koji će vam napisati gestagene preparate koje ćete uzimati u drugom dijelu ciklusa.

kikic0302

Poštovani,

Danas sam bila kod nadležnog ginekologa da mi prepiše tablete za odgodu menstruacije, danas mi je 18 dan ciklusa, ovulacija je bila između 13. i 15. dana ciklusa i ovu menstruaciju koja slijedi želim odgoditi. Prepisane su mi tablete Duphaston i rečeno da ih danas počnem piti 2 puta dnevno i tako 10 dana. Budući očekujem menstruaciju za 10-tak dana da li je ovo prerano da počnem danas piti jer koliko sam informirana one se počnu piti par dana prije očekivane menstruacije. A i kako menstruacija dolazi par dana nakon prestanka uzimanja bojim se da ću ju dobiti ranije nego što želim. Znači trebam dobiti 20 ili 21.06. a želim ju odgoditi do 26.06. Molim Vaše mišljenje za propisane tablete i način uzimanja istih.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte kao što vam je kolega preporučio.

yoyo7777

Poštovani
prošli ciklus završio mi je 12.9.2016., posto su mi ciklusi redoviti jer redovito uzimam tablete izračunala sam da sljedeća menstruacija treba doći 2.10.2016. što mi nije odgovaralo zbog natjecanja, stoga sam htjela odgoditi tu menstruaciju i učinila sam sljedeće: tjedan dana nakon završetka onog ciklusa 12.9. tek nakon narednih tjedan dana (17.9.) počela sam s uzimanjem novog blistera. Sad mi, naime, menstruacija kasni 4 dana i zanima me dali je sve u redu (popila sam cijeli blister)
Odnos sam imala zadnju sedmicu blistera dali se trebam brinut?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je u redu. Takav način uzimanja rezultira kašnjenjem menstruacije.