Kontracepcija

Odgoda mjesečnice

dogdogdog

Uzimam Logest već više od pola godine. Ovaj ciklus sam počela sa novom kutijom 6. travnja i krvarenje bi mi trebalo početi točno 1. svibnja. Taman taj cijeli tjedan pauze sam na putovanju i zanima me koji je najbolji način da odgodim krvarenje. Da li da nastavim odmah bez pauze sa cijelom idućom kutijom ili samo da produžim tjedan dana pa napravim pauzu? Koliko će to utjecati na zaštitu toga tjedna i koliko će utjecati na iduće cikluse?
Puno Vam hvala unaprijed

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nastavite kutiju bez pauze i pijte ju dok ne prokrvarite. Ako ne prokrvarite dok pijete, popijte do kraja pa 7 dana pauze. Ako prokrvarite kao mjesečnica, bacite ostatak i za 7 dana nova kutija. Zaštita je potpuna.