Kontracepcija

pretrage prije diani

ivka

poštovanje,
unatrag četiri godine, u dva intervala od po godinu dana, pila sam diane zbog akni i problema sa licem. dok sam pila terapiju, sve je bilo u najboljem redu, a poslje terapije opet po starom.
no, moj upit se odnosi na to da sam diane dobila na osnovu običnog pregleda dr opće medicine i endokrinologa, na osnovi normalne težine, redovitog ciklusa i umjerene dlakavosti, preporuka su bile diane.. ultrazvuk jajnika nikada nisam napravila, kod ginekologa sam obavljala samo papa test..
stanje mog lica se pogoršalo, jako, i namjeravam opet sa sljedećom menstruacijom početi terapiju dianama..
koliko mi je to pametno, da li je ipak bolje otići na pretrage i koje?
inače, diane sam podnosila i više nego dobro, nikakve nuspojave.
unaprijed zahvaljujem, i nadam se vašem strpljenu dok budete čitali..

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Bez brige, strpljenje mi je jača strana happy.
Ne trebate raditi nikakve posebne pretrage, ali ginekološki ultrazvuk nije loše napraviti općenito. Ako vaš ginekolog nije voljan poslati vas, otiđite privatno, to je 200-300 kn za miran san.