Kontracepcija

operacija i logest

desperada92

Postovani doktore,

Za 3 dana imam zakazanu operaciju umnjaka, pod lokalnom anestezijom. Prijateljica mi je rekla da se ne smeju piti pilule u vreme operacije. Sta da radim sad??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lokalna anestezija i operacija zuba ne smeta. Možete nastaviti slobodno s uzimanjem.

desperada92

Samo jos jedno pitanje. Posle operacije dobila sam da pijem Nimulid i antibiotik clindamycin 600 mg. Da li utice na dejstvo pilule? Hvala Vam puno na odgovorima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da umanjuju učinak pilula. Koristite dodatnu zaštitu tijekom uzimanja antibiotika.

desperada92

Doktore, posto je clindamycin 600mg jak antibiotik, mene interesuje da li od njega moze da mi se promeni sekret? Naime od prvog dana mi je krenulo vise sekreta da ide, a malopre sam primetila da je postao svetlo braon, kao pred menstruaciju, a ostalo mi je jos 4 pilule u kutiji. Da li to lek utice ili je nesto drugo po sredi?
Hvala Vam na odgovorima i izdvojenom vremenu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbog uzimanja antibiotika imate takav iscjedak.

desperada92

Doktore,

Na maloj usni sa leve strane, ispod klitorisa, mi se pojavilo nesto kao bubuljica (vec mi se to jednom dogadjalo i samo se povuklo). Pokusala sam da iscedim, ali ne moze.. malo me svrbi, ali ne stalno, i primetna je na dodir.. Mislim da mi je to od ovog antibiotika sto sam pila, s obzirom da sam dobila i blagu alergiju po licu. Sta da radim, da li je to opasno? Pregled su mi zakazali za vise od mesec dana..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte mazati Canesetn kremom izvana.

desperada92

Doktore,
Opet Vas maltretiram, izvinite..
Meni se ona kvrzica polako povlaci tj.smanjuje se i sekret se normalizovao, ali mi menstruacija kasni 2 dana.. da li to moze od tog antibiotika? I sta ako ovaj mesec je ne dobijem.. sledecu sredu krecem ponovo sa pilulama, ocu li biti zasticena?
Hvala Vam puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće od upale. Bit ćete zaštićena.