Kontracepcija

Oralna kontracepcija - da ili ne ?

Nitokris

Poštovani,
zanima me koliko je preporučljivo koristiti pilule samo u svrhu kontracepcije, ako bi odnosi bili nekoliko puta mjesecno (zbog prirode veze, tj. veza je na daljinu).
Pitala sam ginekologinju za savjet, tj. je li bezveze da radi toga pijem, ona je samo rekla "Pa da, malo" i rekla da sama odlucim. Pa bih voljela cuti i drugo misljenje, buduci da ni sama nisam sigurna koliko je u redu davati tijelu hormone za odnose par puta mjesecno, a znam da bi to eliminiralo paniku (sto se tice toga, zbilja panicarim) i moguće "promašaje" s kondomima.
Također, napomenula bih da imam cistu na lijevom jajniku (vadila sam markere, svi nalazi su bili u redu). Ginekologinja mi je rekla da mi pilule ne bi davala dok ona ne pukne, zanima me kako je to povezano (tj. zasto nakon puknuce ciste)?
Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Premalo detalja imam o cisti.
Kao i ona savjetovao bih vam da sama odlučite.
Pročitajte naše članke o oralnoj kontracepciji koji će vam pomoći odlučit se.