Kontracepcija

pauza od pilula!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Uskoro će menstruacija.

Loribella

Pozdrav,

zanima me postoje li kakve posljedice ukoliko se napravi pauza između dvije kutije pilula 2,5 tjedna? Htjela bih odgoditi menstruaciju za 10 dana pa mi se pauza od 2,5 tjedna između uzimanja tableta čini jedina logična. Zanima me i da li ću uopće tom pauzom od 2,5 tjedna između tableta postići željenu odgodu za datum koji želim?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne to se tako ne radi. Dakle ako želite odgoditi nastup menstruacije morate pilule uzimati bez pauze. Dakle kad popijete 21 tabletu iz blistera odmah drugi dan krenete s novim blisterom do kraja. Na taj način nećete dobiti menstruaciju.

inka23

Poštovani,
pijem Diane 35 vec 7 godina. Napravila sam pauzu od 3 mj. i ponovo sam ih počela koristiti zbog pojave akni. U meduvremenu mi je kosa pocela opadati, postala je svjetlija i stanjila se. Izgubila sam puno kose i tjeme mi je uočljivo. Uočila sam pojavu novih dlačica ali su tanke, prozirne kao kod djece. Sad znam da nisam trebala pauzirati s terapijom sad Hoce li se stanje popraviti i vratiti u normalu? Koliko vremena treba za to? Inace, ovo mi nije prva pauza. Mislila sam da se to tako treba raditi. Nikad do sada nisam izgubila ovoliko kose i jako sam zabrinuta.

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vratite se Dianama. Promjene će se sanirati kroz 6 mjeseci.

anamarija345

Poštovani,

Pijem Logest vec skoro 5 godina. Na ovom forumu vidjela sam informaciju da je dozvoljeno piti kontraciju 5 godina, to je napisala doktorica Beljo. Bi li bilo dobro da napravim pauzu? I koliko.bi ta pauza trebala trajati?

Unaprijed hvala, lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Par ciklusa.

majiiicaa

Postovani, pijem Logest pilule vec 2 mjeseca, tacnije popila sam jedan blister i bez pauze od 7 dana presla na drugi. I sada nakon 2 blistera zelim napraviti pauzu od 7 dana, te me zanima da li je kontracepcijsko dejstvo umanjeno i koja je mogucnost od trudnoce. Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kontracepcijska učinkovitost nije umanjena zbog toga što ste bez pauze uzeli dva pakiranja. Zaštita je potpuna i tijekom uzimanja pilula i tijekom 7-dnevne pauze.

anamarija345

Poštovani, kontracepcijske pilule Logest pijem vec 7 godina i još nisam radila pauzu u pijenju tableta. Čitala sam da se danas ne preporučuje pauza u uzimanju pilula ako su krvne pretrage uredne što je kod mene slučaj. Još ne planiram trudnoću , ali zanima me preporučujete li da ipak da prestanem piti pilule i ako da, koliko dugo bi ta pauza trebala trajati?

Unaprijed hvala, lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za pauzom. Kad se odlučite za trudnoću, jednostavno prestanete s uzimanjem pilula.

BonnieC

Poštovani

Prestala sam uzimati Logest nakon neprekidnih skoro 8 godina uzimanja, već par dana osjećam "napetost" u oba jajnika, kao nekakav pritisak a danas sam, (deseti dan otkako sam prestala uzimati pilule) primjetila jako sluzav, "ljepljiv" iscjedak iz rodnice svjetlo smeđe boje. Je li to normalna posljedica prestanka uzimanja pilula? Inače su mi svi pregledi dosada bili uvijek uredni...

Unaprijed zahvaljujem!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve što ste naveli je normalna posljedica ovulacije koja se javila jer ste prestali s pilulama.