Kontracepcija

Pilula za "Dan posle" tokom menstrualnog ciklusa

IvanNalle

Dobro vece.

Na ovu temu bih zeleo da postavim par pitanja.

Takom zasticenog odnosa sa partnerkom, kondom je neprimetno pukao i ejakulirao sam u svoju partnerku. Zvucace cudno i veoma nehigijenski da se taj odnos desio u prvom danu menstrualnog ciklusa. Nakon 13-14 casova partnerka je popila tabletu za "Dan posle", simptoma je bilo malo (glavobolja, mucnina, malaksalost-umor i bol u donjem delu stomaka), Pilulu je patnerka popila u 08:00h. Oko 21:00h njeno krvarenje je prestalo, sto je veoma cudno, jer su prva dva dana njenog menstrualnog ciklusa u veoma obilnim kolicinama krvi. Da li je ovo normalno i zasto je moglo doci do prestanka krvarenja?

Hvala u napred na odgovoru

Srdacan pozdrav. Ivan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Do prestanka krvarenja je došlo zbog uzete pilule za dan poslije. Nije ju ni trebala uzeti ako su ciklusi redoviti.