Kontracepcija

Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

Dela007

Hvala na odgovoru, radi se o menstruaciji jer mi je i osjecaj takav kao kad imam i krvarim kao i kad imam menstruaciju. Znaci trudnocu onda mogu iskljucit uz opcije buduci da je rijec o menstruaciji jel da?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

Dela007

Hvala vam neizmjerno!!! I ispricavam se ako sam bila dosadna s porukama.

Dela007

Ispricavam se ako sam dosadna no imam jos nesto od pitanja. Jel moguce da mi je i uz pilulu za dan poslje menstruacija normalno dosla kad treba? I iako ste mi rekli da nisam trudna sto mi jako puno znaci buduci da cu danas zapocet s novim blisterom jel smijem ja svejedno napravit test za trudnocu uz kontracepcijske tablete dok pijem ili nemam potrebe za to jer sigurno nisam trudna? Stvarno mi je zao sto vas zamaram i hvala sto ste toliko ljubazni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće da nastupi u inače očekivano vrijeme dolaska.
Može test bilo kada.

ivana1805

Poštovani,

imam relativno redovite cikluse(28 dana,samo ponekad 29). 13.dan ciklusa oko ponoci imala sam spolni odnos u kojem je puknuo kondom. Sljedeci dan(14.dan ciklusa) popila sam pilulu za dan poslije oko 14:30. Zanima me kolika je sansa da sam trudna s obzirom da je taj 14.dan bio dan ovulacije,odnosno kolika je sansa da sam "zakasnila" s pilulom?

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pilula nije stopostotna zaštita. Dakle to ne mogu znati da li je zakazala.

infiniti

Poštovani,

Djevojka mi je imala prvi dan menstruacije 2-og oktobra,ciklus joj je od 28 dana sto znači da bi sledeca trebala da bude oko 30-og oktobra...Mi smo 19-og oktobra spavali sa kondomom ali posto sam ejakulirao u nju kada smo završili primjetio sam da je kondom ostao u njoj,nije bio u potpunosti u njoj znači mozda polovina.E sada nisam siguran da li je šta od tečnosti izašlo i dospjelo do jajne ćelije.Recite mi molim Vas da li je ona u periodu ovulacije ili ne pošto nisam siguran da li su joj plodni dani ili ne?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati prema opisanom da li je dio ejakulata završio u rodnici. To znate samo vas dvoje.

Nicolleta9977

Poštovani,

Danas sam imala nezaštićeni spolni odnos sa dečkom i slučajno je ejakulirao u mene, obzirom da mi je 2. dan mjesečnice trebam li uzeti pilulu za dan poslije? Ciklus mi je neredovit i to nekad 30, 32, 35 dana, a mjesečnica traje 6-7 dana. Uzimajući brojeve u obzir ne bi trebalo biti problema, međutim ipak želim biti sigurna pa bih voljela znati što mi je činiti i da li bi to preventivno uzimanje sutra na ikoji način išta pogoršalo? Želim naglasiti još da sam na samom početku pri prvim menstruacijama imala duže periode bez menstruacije, jedan put je taj period bio godinu dana a doktor kojem sam išla mi je rekao da je u pitanju bila cista na jajovodu (bezopasna vodena cista).

Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate uzeti.

Tanjch15

Pozdrav!

Imam pitanje!
U petak navecer sam imala spolni odnos sa deckom, tijekom kojeg nam je pukao prezervativ, a on je ejakulirao u njega/mene.
Naime, sljedeceg jutra (5.11.), otisla sam u ljekarnu po EllaOne pilulu, i sada zbilja ne znam da li imam razloga za strah od trudnoce?!
Zadnja mjesecnica bila je 29.10., s tim da mi ciklusi traju izmedu 25-28 dana.

Molim odgovor ..

Korisnik2704

Postovani,
Zaboravila sam popiti prvu tabletu( lindinete). Trebala sam ju popiti s nedjelje na ponedjeljak a popiti cu ju danas oko 14h. Zadnji sam odnos imala s subote na nedjelju. Sto da radim je li dovoljno popiti tabletu danas kad stignem i dalje normalno? To mi je znaci prva tableta nakon pauze od 7 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Korisnik samo nasatvite dalje s uzimanjem. Zaštita je u redu.

frozen36

Poštovani,
može li tableta Ellaone uzrokovati hormonalni disbalans? Naime, imala sam spolni odnos uz prekinuti snošaj 3.12., a nakon nešto više od 24 sata uzela sam pilulu Ellaone, za svaki slučaj jer sam inače paničarka. Zadnju sam menstruaciju dobila 19.11., ciklus mi je inače produžen (traje oko 30-34 dana) s tim da mi je menstruacija tijekom ljeta izostala jedan mjesec. Nakon što sam uzela pilulu, nisam osjetila nikakve simptome, no u zadnjih par dana osjećam slabost, vrtoglavicu, bezvoljnost, a povremeno i bol u donjem lijevom dijelu trbuha.
Moje drugo pitanje je smijem li započeti s kontracepcijskim pilulama Lyndette, od menstruacije koja će sad uslijediti (nadam se bez većeg kašnjenja, ili izostanka). Mogu li isključiti mogućnost trudnoće, s obzirom da se tvrdi da je pilula pouzdana?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Isključit ne možete trudnoću jer ništa nije stopostotna zaštita.
Pilule možete krenut uzimati s prvim danom sljedeće menstruacije.

cirvas11

Pozdrav, tek nedavno sam prvi put stupila u spolni kontakt s deckom i koristili smo kondom i sve je bilo u redu,nije pukao... Uglavnom, kako bih uvijek bila sigurna i kako ne bih nakon svakog sljedeceg odnosa strahovala jesam li trudna, trebam li poceti koristit pilule za dan poslije? Znam da se prije nije moglo u ljekarni bez recepta uzeti te pilule, a mogu li se sada nabaviti bez recepta? hvala unaprijed na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je odnos sa zaštitom ne treba. Mogu se kupiti bez recepta.

cirvas11

znaci nije potrebno uzimati ih? Zato sto vidim da dosta ljudi ovdje govori kako im je pukao kondom tijekom odnosa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam vam rekao.

Nazad
Naprijed