Kontracepcija

Pilula za dan poslije - najčešća pitanja

Ilmaamli

Poštovani, prvi dan ciklusa bio je (08.03) a jučer sam imala spolni odnos gdje je kondom pukao prije ejakulacije (19.03). Popila sam pilulu za dan poslije, sat vremena nakon odnosa (ellaOne). Međutim, brine me djelovanje te pilule zbog toga sto je jučer bio dan ovulacije (11 dan ciklusa).. Ciklus traje 24-25 dana i uvijek je redovan.
Šta mi savjetujete? Imam li razloga za paniku?
Unaprijed zahvalna.

Ilmaamli

Izvinjavam se, samo da dodam da nije bilo ejakulacije u rodnicu. Odnos smo prekinuli odmah nakon pucanja, ipak sam popila pilulu..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Budući da nije bilo ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. Pilula odgađa ovulaciju, ali ukoliko je do ovulacije već došlo, zbog hormonskog disbalansa kojeg uzrokuje sprječava (otežava) oplodnju i implantaciju

Ilmaamli

Poštovanje, menstruacija mi kasni već treći dan.. Da li je moguće da je to zbog ellaone pilule? Ili je ipak moguća trudnoća? Naravno da ću uraditi test ali molim i za Vaše mišljenje. Unaprijed zahvalna.

Ilmaamli

Da dodam da nije bilo ni probojnog krvarenja nakon uzimanja pilule, ni smedjkastog iscjedka..Da li i to zavisi od osobe do osobe?

Ivo Balenović, dr. med.

To je vjerojatno zbog tablete. Nema pravila o tipu krvarenja koje se može javiti nakon uzimanja tablete.

Hercegovac

Postovani doktore Ivo!

Znam da ste se u karijeri naslusali glupih pitanja, vecinom istih, vama debilnih, i vjerojatno su Vam po forumu postavljali ista, slicna, al ja kao covjek moram umiriti sebe, savjest me kopka, nemojte se ljutiti, nadam se da cete me razumiti.

Naime, imao sam nezasticeni odnos sa djevojkom 27.3. Pri kraju odnosa, osjetio sam nagon ejakulacije, izasao sam iz vagine, svijest je proradila u trenu, mislim da nisam “svrsio”,ovo “mislim” jer sam bio pod utjecajem nagona,i tek dodirujuci penis osjetio sam kapljicu kako izlazi iz mog spolovila, vjerojatno sjemenasta tekucina od nagona. Djevojka je popila tabletu Ellaone 17 sati nakon nezasticenog odnosa.(iz panike, a ne edukacije). Predzadnja i posljednja menstruacija je bila 17.2 te 16.3. Da li ja kao musko koje nije mislilo glavom, imam razloga toliko panicariti? Pretpostavljam da NE, al trazim vase strucno misljenje koje ce me umirit. Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

cakicaki

Postovani,
poslednja menstruacija je bila od 2.do 6.maja. Jedan nezasticeni odnos sam imala u noci izmedju 12.i 13., kada su po kalendaru neplodni dani i nije doslo do ejakulacije u meni ali sam ja popila Escapelle pilulu oko 14h nakon odnosa. Medjutim, 18.maja sam imala dva nezasticena odnosa, takodje bez ejakulacije u meni ali s obzirom da su bili plodni dani,i vise is straha, iako znam da ne treba tako cesto, popila sam jos jednu pilulu ali oko 48h nakon odnosa(20.maja). Inace se 19.maja(nedelju dana posle prve pilule) pojavilo oskudno krvarenje, koje je trajalo dva dana.
Zanima me Vase misljenje, da li postoji verovatoca da ostanem u drugom stanju i posle dve popijene tablete i tog blagog krvarenja?
Unapred zahvalna

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, blago krvarenje je najvjerojatnije uzrokovano uzetim pilulama. Teško da može doći do trudnoće.

Anchy16

Poštovani,

Je li normalno da menstruacija traje krace nego inace ako je taj mjesec popijena pilula za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, postkoitalna tableta može poremetiti ciklus. Kako vrijeme nastupa menstruacije tako i duljinu trajanja i njenu obilnost,

Ivana02

Poštovani,
Imala sam spolni odnos pri kojem je pukao kondom(nismo skužili, tek na kraju) i dečko je skroz svršio u mene..
Ciklusi su mi uglavnom razmaka od 25-28dana te su mi sad neplodni dani jer je posljednja mjesečnica došla 22.08. Od straha sam uzela pilulu ellaone da budem sigurna jer mi se ginekolog nije javljao.
Zanima me da je nisam popila bi li sve bilo u redu, te može li ova upotreba te tablete imati veliki štetni utjecaj na hormone ili plodnost i sl. ...?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Tableta ni na koji način ne može naštetiti.

LedenaT

Postovani!!!! Jucer mi je bio 14 dan ciklusa i jednostabno nesmotrenošću, imali smo dva odnosa bez ejakulacije unutra, ali izmedju odnosa partner nije mokrio. Proslo je vise od 30min od odnosa do odnosa.
Da li popit tabletu Ella One ili je kasno?
Ili ima neka tableta koju moze dati ginekolog ?
Radila sam test za ovulaciji jucer lh trakicama i pokazalo je doljnju crtici malo svijetliju od gornje. Da li je ovulacija ocekivana odmah isti dan ili tek kroz 24sata?
Ciklusi su mi redoviti 26-28dana.
Zadnja menstruacija je bila 22.1.
Hvalaa Vam

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je odnos bio u vrijeme plodnih dana, savjetujem EllaOne tabletu.

Tona123

Molio bih za pomoc,cura I ja smo imali nezasticeni spolni odnos,za koji smatramo da Sam ejakulirao u nju,ne tijekom cijele ejakulacije,taj odnos je bio 11.2.,a mensturacija joj je pocela 3.2.,ciklusi su joj nepravilni variraju izmedju 28-35 Dana, par sati nakon toga(odnos a), popila je Ello One pilulu,zanima nas,jel moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, tableta je uzeta na vrijeme, a i odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da je šansa za trudnoću samo teorija, gotovo ravna nuli.

2000A

Zadnja menstruacija bila je 22.6.-27.6.
Odnos pri kojem je pukao kondom dogodio se 11.7.
Nismo sigurno je li doslo do ejakulacije bas u rodnicu
Odmah nakon popila sam ella tabletu za dan poslije.
16.7. počela sam oskudno krvariti te imala grčeve i bol u leđima kao kad imam menstruaciju no puno manje krvi + stane pa opet počne, bol je nesnosna
Uz to naleti vrucine, vrtoglavice i nagon na povracanje
Je li moguce da sam trudna i da je ta krv znak implatacije?

Hvala puno
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Implantacijsko krvarenje se javlja otprilike tjedan dana nakon oplodnje. Krvarenje je najvjerojatnije posljedica tablete.

Nazad
1 ... 12 13 14 15 16 17 ... 20
Naprijed