Kontracepcija

pilule i kolesterol

chikita

Poštovana Dr. Dmitrović ! Nedavno sam bila kod Vas na pregledu, i prepisali ste mi pilule Cilest ! Pilule Yasmin sam pila kao što već znate godinu dana, i prestala sam ih piti iz više razloga, a jedan od njih je bio i povišen kolesterol ! Prije tjedan dana sam otišla vaditi krv, i kolesterol mi je 4,9.,i iznenadila sam se, jer sam mislila da će mi biti i dalje povišen (otac mi ima povišen kolesterol i trigliceride), a zapravo je za sve bio kriv Yasmin ! E, sad me zanima dali da počnem sa Cilestom, odnosno da li postoji šansa da mi sa Cilestom kolesterol ostane u granicama normale, ili jednostavno sve kontrac.pilule podižu kolesterol ? Malo mi je to čudno, jer moje neke frendice koriste isto pilule a kolesterol im je u granicama normale ! Puno hvala na odgovoru i Veliki pozdrav ! happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pa kolesterol vam jako ovisi o prehrani, i to naoko bezazlenoj - naprimjer mliječni proizvodi znaju dići kolesterol. Pilule ga znaju podići, ali ne sve, ne uvijek, i ne kod svih, kako vidite po vašim prijateljicama. Probajte Cilest pa za 3 mjeseca izvadite krv.

jelexyz

poštovani, prije godinu dana diagnosticirani su mi policistički jajnici, radi toga ali i radi zaštite propisani su mi evra flasteri. nakon godinu dana ponovila sam nalaze krvi koji su u prvom vađenju bili svi u redu.međutim sada nakon godinu dana nalazi su slijedeći:
fibrinogen 4,6 (1.8-3.5)
pv 1.18 (0.8-1.12)
inr 0.92 (0.9-1.2)
kolesterol 5.6
glukoza 3.9
imam li razlog za brigu trbam li prestati sa kontracepcijom,25 mi je godina i nepušać sam.molim vas da mi odgovorite,zahvaljujem

Nataša Šemnički, dr. med.

jelexyz ,

napisan odgovor