Kontracepcija

pilule i moguća trudnoća

Paola0510

Poštovani,

pilule pijem već 7 godina. Prvo Cilest, a zadnje dvije godine Lindynette. Nikada mi se nije dogodilo da zaboravim tabletu, sve do ovog mjeseca.
U srijedu sam trebla popiti zadnju tabletu u pakovanju te u nedjelju dobiti menstruaciju. Međutim u srijedu sam shvatila da mi to nije zadnja tableta već da mi ih je ostalo još 3, dakle da sam zaboravila popiti 3 tablete, a da to uopće nisam primjetila. Nastavila sam piti tablete normalno te mi tako zadnja tableta nije bila u srijedu već u subotu. Znam da sam si s tim vjerojatno poremetila ciklus. Danas je srijeda i još nisam dobila menstruaciju ali me brine da li je to zbog moguće trudnoće ili zbog toga što se dogodilo s tabletama (prvo zaboravljanje pa onda produženje normalnog ritma za 3 dana)?
Kolika je vjerojatnost za moguću trudnoću? I da li da nakon pauze (koja prestaje u subotu) nastavim sa novim pakovanjem bez obzira na to jesam li dobila do tada menstruaciju ili ne?

Hvala i pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom postoji ako je bilo nezaštićenih odnosa. Napravite test na trudnoću. Ako je negativan započnite novi blister s prvim danom menstruaxije.

luda13mala

Postovani,dva puta ovaj mjesec sam zaboravila popit pilule adexa pa bih sutra dan popila dvije.Nije bilo nezasticenih odnosa.No menstruaciju trebam dobit za 5 dana a ja sam prije dva dana vidjela krv na gacicama racunajuci da je menstracija uranila.Nije bila menstracija i danas je cijeli dan samo smeckasti iajedak.Sto moze biti uzrok?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzrok je neadekvatno uzimanje pilula.

luda13mala

Danima već imam smeđi iscjedak,danas je bilo i krvi.Menstruaciju trebam sutra dobiti.Jel to sve normalno?( u prethodnom postu je navedeno da sam zaboravila popiti dva puta ovaj mjesec tablete pa sam popila sutradan)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam koji je uzrok vašem problemu. Nije normalno ali je uobičajno kod takvog uzimanja pilula.