Kontracepcija

tetraciklini

azalea

poštovana doktorice!
meni i dečku je propisana terapija doksiciklinom ,100 mg,25 kapsula radi Ureaplazma urealyticum.pročitala sam da tetraciklini smanjuju efikasnost yasmina pa me zanima : koliko dugo nakon terapije bismo trebali koristiti dodatnu zaštitu? ima li još kakvih interakcija u vezi yasmina?
puno hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Doksiciklin nije isto što i tetraciklin, nego je proizveden iz tetraciklina; a ova preporuka za koju znate odnosi se na konkretni lijek koji se zove tetraciklin. Zato ne morate koristiti dodatnu zaštitu, osim ako uz doksiciklin budete imali proljev ili povraćanje.
A o ostalim interakcijama pročitajte ovdje: http://www.cybermed.hr/index.php/...ontracepcija/yasmin_i_drugi_lijekovi