Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

la-la

Hvala vam na savjetu, pričekat ću još neko vrijeme i ako mi se to bude ponavljalo, otići ću kod svog doktora opće prakse...hvala još jednom..

adaada

Postovani,
Diane 35 sam koristila 9 mjeseci zbog neredovitog menstrualnog ciklusa.Zbog grceva i pucanja vena po nogama samovoljno sam odlucila prestati sa primjenom istih.Posljednju tabletu sam popila 4.08.(to je ujedno bila i zadnja tableta u kutiji) 07.08.sam dobila menstruaciju,a u ovom mjesecu ciklus je izostao.Da li je to normalno ili se moram hitno javiti svom ginekologu?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ako su vam menstruacije prije bile neredovite bit će opet. Ako nisu, malo dajte tijelu šansu da se prilagodi.

09marija

Zanima me jedna stvar. Doslo je do zabune uzimanja diane 35, inace uzimam redovito svaki dan kad treba u isto vrijeme oko17h i jutros sam se ustala i zaboravila sam da sam jucer popila tbl i kako sam se zabunila oko 8 ujutro popila sam jos jednu. Pa me zanima kad cu sljedecu morat piti da bi bilo ucinkovito opet sutra u 8 ujutru ili sutra popodne u 17. i da li je smanjeno djelovanje ako promjenim termin.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Promijenite termin, jer je sutra popodne prekasno (tijelo će dobiti signal da ste zaboravili pilulu pa ćete morati koristiti dodatnu zaštitu), do kraja kutije ih pijte ujutro.

09marija

Hvala puno, znaci nastavljam po ovom terminu u 7h, samo me jos zanima hoce li promjena termina utjecati na djelotvornost tbl?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Neće.

budalica

imam pitanje pa vas molim za odgovor. Pijem diane 35 vec tri tjedan...ostala mi je jos samo jedan tableta. u subotu sam zaboravila popiti tabletu a imala sam navecer spolni odnos. Nije svrsio u mene. u nedjelju sam popila dvije tablete i nastavila normalno piti. Je li moguce da sam trudna?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nije. Upišite u tražilicu foruma "Zaboravljena" i malo pročitajte.

miss betty

Draga doktorice,
jedno pitanje vezano uz djelovanje Diana 35. Naime, nakon 4 .g. ne uzimanja ponovno sam ih krenula uzimat. Kad sam ih pila prije 4.g. ginekolog mi je rekao da kontracepcijski djeluju tek nakon sto popijem svih 21 tablete, dakle nakon jednog ciklusa, a sad citam da djeluju kotracepcijski odmah nakon prve tablete. Je li se to u međuvremenu nesto promijenilo ili sam ja samo krivo shvatila.

Zahvaljujem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Samo ste krivo shvatili, oduvijek djeluju od prvog dana ako se počnu s prvim danom menstruacije.

vani385

Poštovani,
počela sam piti tablete diane 35. Prvu tabletu sam popila na prvi dan menstruacije (15.03), a zadnja tableta je bila 04.04. Pa me sad zanima kad trebam početi sa sljedećim ciklusom. Osmi dan nakon pauze bez obzira na menstraciju ili prvi dan menstruacije iako još nije prošlo 7 dana pauze!?
Nadam se Vašem odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Sada još malo pa će doci i sljedeća mjesecnica i sigurno ste shvatili kako piti ; nakon 21 dana 7 dana pauze pa 8 dan ispočetka

berengerija

Postovana,
trebam Vasu pomoc!Zaboravila sam da opijem tabletu Diana 35 u predvidjeno vrijeme,pa sam je popila posle 13 sati.to mi je bila 14 tableta po redu odonosno kraj druge sedmice.Znam da to ne pruza zastitu od trudnoce u ovom mjesecu ali me zanima da li sam pravilno postupila sto sam popila tabletu sa kasnjenjem od 13 sati i kako dalje da pijem.
Unaprijed zahvalna!

Natalija Beljo, dr. med.

dalje pijete po shemi kao i inače i koristite dodatnu zaštitu.

ms5keroid

Dobra večer.
Komentiram samo da vas pohvalim na sjajnim odgovorima na postavljena pitanja u ovoj temi. Samo tako nastavite dalje i hvala vam u ime svih nas koji imamo posla sa kontracepcijom, odnosno curama koje piju pilule happy

Natalija Beljo, dr. med.

Drago mi je da forum i stranica koriste, hvala.

panicarka22

postovana,
pila sam diane 35 oko 2 godine zbog policistickih jajnika i kontracepcije. prestala sam ih uzimati u prosli mjesec i menstruacija mi kasni 21 dan(!!!).. u meduvremenu sam imala nekolko odnosa ali s prekinutim snosajem.. da li postoji sansa da sam trudna?? btw ponekad osjecam bol u jajnicima, napuhnutost.. hvalaaa!!!

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalost kako ste ih prewstalo piti i imate PCO ne možete računati plodni/neplodni dani (iako ni to više nije pouzdano) tako da to što kasni može biti razlog prestanka pijenja Diana, ali napravite i test da možete u miru čekati mjesecnicu.

Natasa11

Interesuje me da li sve pilule Diane 35 iste? Uzela sam slucajno jednu od petka u ponedeljak i ne znam da li sam sada 100% zasticena od trudnoce? Hvala unapred...