Kontracepcija

Pitanje oko Diane 35

Natalija Beljo, dr. med.

Da.

minka21

Postovanje....

Imam jedno pitanje oko Diane 35,posto me zub boli u zadnje vrijeme pijem neke tablete koje u sebi sadrze paracetamol,jel smanjuju neko dejstvo diane 35 ?
i dali se mora dodatna zastita koristit .??

unaprijed Hvala..

MM@

Prvo da Vas pohvalim na profesionalizmu!
Moj problem je sledeci:
Pocela sam da pijem pilule, tacnije zavrsila sam sa celom tablom, sada mi je pauza od onih propisanih 7 dana. Prvu tabledu sam popila prvog dana menstruacije, imala sam 4 dana, 5og dana vrlo slabo, onda sledeceg dana je pocelo nesto smedje, pa crveno, a nista mi od toga nije delovalo na menstruaciju. Do dana danasnjeg mi nije prestajalo to da ide. A da, moram da napomenem da sam Diane pocela da pijem zbog izrazito neredovne menstruacije(koja je kasnila od 30-36 dana), zbog konstantnog problema sa bubuljicama, brzog mascenja kose...
Moje pitanje je sledece - to slabo krvarenje, nekada i braonkasto, koje ne prestaje da ide, da li je to normalno, u smislu da je tako jer organizam treba da se navikne na pilule?
Unapred Hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

minka21 ne.

MM@ To je u redu u početku pijenja , Vi nakon pauze nastavite piti novi blister.

Sanna1

Postovana doktorice,

Pijem Diane 35 vec godinu dana, redovno u isto vrjeme svaku noc. Menstruaciju sam zadnju imala 14. 01.2011. godine i ostalo mi je jos 8 tableta da ispijem cijelu kutijicu, medjutim, jutros kad sam ustala primijetila sam smedjkasti iscjedak. To me je jako zabrinulo jer mi se nije prije desavalo. Prije 2 sedmice sam krenula na fitnes i dosad sam imala 6 jako napornih treninga, a posto nisam nista trenirala najmanje 10 godina da li se moze desiti da mi je taj iscjedak zbog napora. Inace Diane pijem zbog policisticnih jajnika i u isto vrijeme kao kontracepciju. Imam li razloga za brigu??

Unaprijed zahvala

Natalija Beljo, dr. med.

Sad se dosta Vas počelo baviti treninzima i dosta ima upita na tu temu . Vjerojatno napor i gubitak kilograma utječu malo na OHC . Vi pijte dalje jedino da se to pojača javite se ginekologu.

MM@

Hvala na odgovoru! Jos jedno pitanje
Dobila sam 4og dana pauze, a ne posle 7og kako pise, i nisam popila pilulu tog dana. Da li pijem prvu pilulu 8og dana,bez obzira sto sam ranije dobila?

Natalija Beljo, dr. med.

Naravno, bez obzira kad je mjesečnica počela nakon 7 dana tj 8 dan počinjete novi blister.

MM@

Hvala Puno, Divni ste!

adri23

Poštovana!
Pila sam 4 mjeseca Diane 35 i prestala sam prije više od mjesec dana,no međutim nisam još uvijek dobila mjesečnicu!
Prestala sam ih piti iz više razloga,promjene raspoloženja,hladnih odnosa...
Spolne odnose u međuvremenu sam imala sa kondomima i mislim da smo jako dobro pazili...
Pomalo se brinem već!
Pomozite...Dali će mesečnica doći ili?

Natalija Beljo, dr. med.

Kako ste imali nezaštićene odnose prvo napravite test.

adri23

Nismo se dobro razumjeli. Napisala sam vam da sam cijeli mjesec imala odnose sa kondomima happy Da smo pazili.

Natalija Beljo, dr. med.

U tom slučaju nema panike , kad se prekine OHC mjesečnica može kasniti ili čsak preskočiti jedan mjesec.

niazen1

Dobra vecer.
Imam jedno pitanje i bio bih zahvalan na odgovoru.
Cura pije tablete (diane 35) i zadnji mjesec nije imala pauzu od 7 dana nego je nastavila piti tablete 2 tjedna kasnije imali smo spolni odnos. Pila je tablete svaku vecer u 8 sati. Dali je moguce da ce bit trudna?

Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Ne.

niazen1

Dobar dan!
Evo mene opet. Naime ovako napisali ste ne. , ona je popila zadnju tabletu prije 4 dana tocnije u petak. Proslo je vec 4 dana a nije dobila mengu (inace dobi za 2,3 dana) i uvjek osjeca bolove prije nje a sad ih nema. Dali se treba zabrinuti?

Natalija Beljo, dr. med.

Može doći i 5,6 dana pauze tako da ne trebate paničariti, jedino ako ona nije pila kako treba.

niazen1

Hvala vam na odgovoru. Tablete je pila kako treba samo sto je kao sto sam napisao ovaj mjesec pila bez pauze od 7 dana.

niazen1

Jos nije dobila mengu i nema znakove da ce ju dobit. Dali je moguce da kasni zbog stresa i nervoze i kolko moze najvise kasnit? Koji test za trudnocu je među najpouzdaniji i kolka je cijena?

Natalija Beljo, dr. med.

Da li je možda imala smečkasti iscjedak u pauzi? Test možete bilo koji uzeti i napraviti na prvi jutarnji urin.