Kontracepcija

Plodni dani

gogich2409

Imam redovite cikluse svako 25 do 26 dana. Menstruacija mi traje 4 dana. Menstruaciju mi stize 25.3. Mene zanima kad nastupaju plodni dani, dali za vrijeme menstruacije mogu ostati trudna? Kad su mi neplodni dani da sam 100% sigurna da ne mogu ostat trudna? Prakticiramo odnose bez zastite par dana prije menstruacije, jesam li onda sigurno u neplodnim danima?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko su Vam ciklusi 26 dana, ovulacija nastupa oko 12. dana. Plodni dani su tri dana prije i poslije ovulacije, dakle od 9. do 15. dana ciklusa. Dani neposredno prije menstruacije su neplodni.

gogich2409

A dani nakon menstruacije, dan ili dva, dali su to isto neplodni dani?

Ivo Balenović, dr. med.

Da. To su isto neplodni dani.