Kontracepcija

pomoc

draz123

Molim pomoć. Imam 36 god.i pusim oko 10 cigareta dnevno. Ljecnik mi neda pilule zbog godina a spiralu nemogu staviti jer mi se ponavlja ureaplasma i kiseli iscjedak koji ljecim doksiciklinom. Ciklusi neredoviti crvena krvna slika losa zbog manjka zeljeza. Smijem li ista koristiti trebam savjet hitno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Spiralu kad sanirate upalu.

draz123

To znaci da pilule ne dolaze u obzir. Kolika je mogucnost ugrusaka nikako nemogu dobiti konkretan odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

http://www.cybermed.hr/forum/bole...e_o_kontracepciji_obavezno_procitati

barbara200

poštovani, radila sam ortopan ( rtg snimka zubi gornje i donje čeljusti) koliko dugo moram čekati da bi radila na bebi? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Već idući ciklus možete raditi na trudnoći. Uzimajte folnu kiselinu već danas.

Jasmina jas

Poštovani doktore prije dva mjeseca sam prestala koristiti kontracepcijske pilule i ja sebi vec dva mj nemogu odrediti ovulaciju prije sam po iscjedku primjetila sada ne... dali mozda ovulacija izostaje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko imate redovne menstruacije vjerojatno imate ovulaciju koja nastupa 14. dan (ako su ciklusi 28 dana). Jedini sigurni način da se odredi ovulacija je mjerenje razine hormona progesterona u krvi 21. dan ciklusa. U vrijeme ovulacije sluz postaje obilna, prozirna i vrlo rastezljiva.