Kontracepcija

Postoji li mogucnost?

matea933

Dobar dan!Ovako,imam problem..
pijem Belara pilule vec 8 mj
.svaki mj,sam ih redovno pila..
prosli mj.sam odlucila "preskociti" menstruaciju tako da sam odma nastavila piti tablete za slj.mjesec.(bez da sam se obratila svojem doktoru)
Cjeli mjesec sam imala krvarenja.jedan dan manje jedan vise.
Ja i decko smo imali spolne odnose cesto,sa tim da nismo kirstili nikakvu dodatnu zazstitu i svaki put je ejakuirao u mene.A ja sam bila dosta nemarna i zaboravljala pit tablete..tako da se nekada desilo da sam morala u jednom danu piti po dvije jer bi tad tek skuzila da nisam popila..ili bih se sjetila nakon nekog duzeg vremena..U utorak prosli sam popila zadnju iz kutije,i u petak sam dobila" menstruaciju" (ako je to uopće i bila menstruacija) koja je trajala samo do nedjelje..Pa me zanima dali postoji mogucnost trudnoce?dali bi trebala mozda napraviti test.? Pisem jer mi stvarno treba dobar savjet.Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarila ste jer ste uzimsls pilule u neadekvatno vrijeme. Mislim da ipak se ne radi o trudnoći.

larisa123

poštovani. 30. dan ciklusa sam imala spolni odnos te je dečko ejakulirao u mene. ciklusi su mi redoviti 30-35 dana..danas je 34. i menstruacije još nema zadnjih 5-6mjeseci su ciklusi bili 30-33 dana. hvata me panika, ima li mjesta zabrinutosti? hvala puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema mjesta panici.

obi1234

Poštovani,

postoji li mogućnost trudnoće u slučaju nezaštićenog odnosa na dan 30.07.2015?

U nastavku su podaci vezani uz zadnje 4 mjesečnice (14.07.2015, 20.06.2015, 27.05.2015, 03.05.2015); iste u prosijeku traju cca 6 dana.

Prema vl izračunu dana 30.07. ovulacije više nije bilo (mislim da je ista bila između 20.07 - 26.07)

Napominjem da se suočavama sa svim siptomima pms-a zadnjih 7 dana.

Zahvaljujem uz pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odnos je bio u vrlo plodnim danima stoga šansa za trudnoćom svakako postoji i nije mala, naravno ako je bilo ejakulacije.

obi1234

Poštovani,

plodni dani, u mojem slučaju, nisu bili u razdoblju 20.07 - 26.07 (sa mogućom ovulacijom na 25.07.)? Kako je moguće da sam bila vrlo plodna 30.07?

Hvala na objašnjenju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zadnja menstruacija je bila 14.7. Odnos ste imali nakon 15 dana ciklusa dakle za vrijeme ili oko vrijeme ovulacije.
Pročitajte prijašnje posteve o kojima sam govorio o metodama izračuna plodnih dana. Pustite se aplikacija na mobitelu jer većina to dobro ne izračunava.

DijanadijanA

Poštovani,
Imam 17 godina i do sad nisam imala odnose ali bi se u skorije vrijeme moglo desiti,ciklusi su mi redovni ali ne traju 28 dana nego otprilike 30-33 dana.ukoliko bi koristili kondom da li bih se uz to mogla još pouzdati i u neplodno dane i kada bi oni bili ako recimo menstruaciju dobijem 10. u mjesecu,traje 7 dana,A onda narednu dobijem 12. idućeg mjeseca, pa narednu 11. narednog mjeseca (uvijek je razlika dan gore ili dolje). Dakle, da li mogu ostati trudna tokom neplodnih dana i kada su oni po toj računici? HVALA!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prevrtite malo pitanja i odgovore. Na više mjesta napisao sam o metodama za izračun plodnih i neplodnih dana. Čim su veće oscilacije u ciklusu na godišnjoj razini metoda je nepouzdanija. Stoga za početak korisite kondom i nećete pogriješiti.

Yvanna

Poštovani,
pijem ninur antibiotike i belara kontracepcijske pilule i danas sam imala spolni odnos i tek kasnije sam se sjetila da treba dodatna zaštita kad se piju antibiotici ali je nismo koristili pa me zanima dali postoji mogućnost za trudnoću i ako postoji dali ima "lijeka" za to? Danas sam popila 7. pilulu a antibiotik još imam za večeras, sutra ujutro i sutra navečer

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba dodatna zaštita.

Mickiiiii

Poštovani, imala sam nezaštićeni odnos sa dečkom u plodnim danima, on nije završio u meni. Kasni mi 4 dana i nemam simptome da ću dobiti. Da li postoji šansa za trudnoću?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije onda niste trudna.
S obzirom da ste oboje neiskusni i mladi napravite ipak test.

Mateahhh

Dobar dan, Negdje u razdoblju 6-7 mjeseca (kraj 6. ako se dobro sjecam) imala sam spolni odnos s deckom kojem je bio prvi put, koristili smo kondom ali smo ga skinuli na neko kraće vrijeme. Nije svršio. Pijem pilule vec par mjeseci, a i u tom razdoblju kada se to dogodilo. Mjesečnicu sam dobila kroz sljedeću pauzu od 7 dana. Kako sam pocela uzimati idući paket, tako mi se dogodilo da par večeri (inace pijem oko 9h navecer) zaboravim i popijem ujutro (nekad i nakon 9h ujutro). Dobila sam mjesečnicu tokom uzimanja pilula, tj ostale su mi jos 5 u paketu. Jel moguce da sam trudna jer sam citala da je iznenadna mjesečnica moguća ako sam trudna? A opet i ne mora biti? Prije odnosa nisam zaboravljala, vec nakon ali pred kraj uzimanja. Trajala je kao redovna uz reduciranih smećkasto-krvavih iscjedaka nakon 7 dana. Naime nisam prestala uzimati onih 5 tableta. Ali nisam prestala ni nakon jer sam tih 2 mjeseca planirala piti u komadu da odgodom mjesečnicu za maturalac. Jel moguce da traje toliko jer se poremetio ciklus? Nadam se da razumijete moje pitanje. Uz to sve moguce je da samo previse brinem, nekako mi je trbuh cudan. Kao da je malo napuhnut. No kao sto rekoh, moguce da mi je to samo u glavi. Znaci - pila pilule, uz kondom i kraće vrijeme bez kondoma, nije svršio, prva mjesečnica nakon odnosa redovna, iduća uranjena uz uzimanje pilula. Zanima me, jesam li trudna? Trebam li se brinuti? Ili je to jer sam zaboravljala popiti na vrijeme par dana?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

hercegovac11

Postovani,

Imao sam odnos sa djevojkom prvi dan njenog menstrualnog ciklusa, dobila je 12.8. ujutro a imali smo seks 12.8 navece, pritom sam ejakulirao u nju.
Ciklusi su joj neredovni ali uvijek budu u razdoblju od 28 do 35 dana.
Da li je moguca trudnoca?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je redovan ciklus. Neće doći do trudnoće prema opisanoj situaciji.

mash

Postovanje, imali smo odnose u neplodnim danima, uz kondom, vadjenje ranije i ejakulacija vani. Da li je moguca trudnoca? Lp