Kontracepcija

Postoji li mogucnost?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom naravno da nije.

obi1234

Poštovani,

zadnja menustruacija je bila 09.08.2015 (trajala 3 dana, inače 5), no predostrožnosti radi sam danas napravila beta HCG test iz krvi.

Rezultat <0.098.

Smatram da se ne radi o trudnoći, no molim potvrdu, te koji je razlog da vrijednost nije 0?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Baarrbbaarra

Poštovani,
Već godinu ipo dana pijem yaz. Menstruacije su mi bile uredne i svaki put tocne do unazad par mjeseci kad su se pomakle za dan. Prosli mjesec menstruaciju sam dobila nakon sto sam popila 4. placebo tabletu i bila je vrlo oskudna i kratko je trajala, jedva 3 dana. Inace imam srednja obilne i traju po 5-6 dana. Pocela sam pit novi blister i danas je zadnji dan kako sam trebala dobiti (sutra trebam poceti s novim blisterom). Procurila sam nesto malo ujutro i sad do navecer je prestalo. Redovno imam odnose s deckom. Moze li se raditi o trudnoci!?!? Ili o cemu je rijec, zasto mi najednom menstruacije kasne, oskudne su i kratke!?
Unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Uz navedene pilule menstruacije su oskudne i kratke i neki put izostanu skroz. Svejedno je da li jedan mjesec dobijete na prvoj ili zadnjoj bijeloj piluli.

larisa123

Spolni odnos sam imala 10.dan ciklusa, oni mi traju 30 dana cca 3-4 dana. Kada mogu vaditi betu hcg da li odmah nakon 14 dana od odnosa ili da ipak cekam do ocekivanog datuma mjesecnice, da test bude vjerodostojan? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Najsigurnije u vrijeme očekivane menstruacije .

petrajur

Poštovani,

imam 46 godina i zadnja menstruacija mi je bila 02.07.2015. godine. Spolni odnos s ejakulacijom u meni bio je 11.07. i 12.07. te 20.07. Menstruacija mi kasni 7 dana pa me zanima da li postoji mogućnost trudnoći. Imam pritisak u predjelu jajnika i osjećaj kao da ću dobiti menstruaciju. Bolove u prsima nemam i nisam radila test na trudnoću.
Posljednje menstruacije su mi bile uredne, napominjem da sam imala dva poroda carskim rezom.
Pozdrav.

petrajur

Poštovani,

toliko sam nervozna da sam krivo napisala datume posljednja menstruacija je bila 02.08.2015 i odnosi su bili 11.08. i 12.08. te 20.08.2015. godine

Unaprijed se zahvaljuejm

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa dakako postoji. Napravite test na trudnoću.