Kontracepcija

Povišeni krvni tlak i kontracepcija

Elve4

Poštovani,
25 mi je godina i prije 2 godine dijagnosticiran mi je povišeni krvni tlak i povišeni broj otkucaja.
Prepisan mi je Ormidol/25mg koji mi je pomogao, dakle, snizio tlak na 130/80.
Htjela bih početi s oralnom kontracepcijom. Zanima me MOGU LI i koje biste mi tablete preporučili.
Napominjem da sam koristila oralnu kontracepciju prije 3 godine/diane.
Unaprijed hvala.

Elvira

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nekontrolirani tlak je apsolutna kontraindikacija za oralnu kontracepciju. Međutim, kako je vaš kontroliran, mogli biste pokušati. Prva tri mjeseca bi trebali svakodnevno bar dva puta premjeriti tlak i vidjeti da li raste. Ako da, pilule nisu za vas. Ako ne, možete ih uzimati, uz uvjet da nemate nikakvih drugih zdravstvenih teškoća. Počnite sa Logestom, on je najmanje doziran.