Kontracepcija

pregled

azalea

poštovana doktorice!
trenutno sam pri kraju 6. kutije yasmina i trebala bih otići na kontrolu,međutim sada imam upalu mokraćnog sustava(E.coli) i počela sam sa terapijom antibioticima.zanima me kada bi bilo dobro otići na kontrolu općenito(čitala sam da je to sredinom ciklusa) a pogotovo sada s obzirom na moj cistits?kada se računa sredina ciklusa?dakle imam još 3 tablete do kraja kutije pa pauza.
puno hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nadam se da ne planirate prekinuti uzimanje kontraceptiva, to za kontrolu svakako nije potrebno. Najbolje vrijeme za kontrolu je oko sredine ciklusa, znači 10-20 dan, ali je u principu svejedno pa ne razbijajte glavu s tim. Cistitis isto nije važan.

azalea

ne nikako ne bih prekinula uzimanje samo me to zabrinjavalo da li trebam odgoditi pregled dok se upala ne izlječi.
hvala najljepša!