Kontracepcija

yasmin

azalea

poštovanje!
da li yasmin smanjuje efikasnost folne kiseline?uzimam u obliku tableta, a u uputama (folacin) piše da su moguće interakcije
hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

ne smanjuje. U uputama će vam pisati puno teoretskih mogućnosti.

bejbe

Cijenjena doktorice, imam jedno nesuvislo pitanje, ali i potrebu za strucnim misljenjem.
Naime, imam 20 godina, pijem yasmin već godinu i nekoliko mjeseci. Pilule pijem redovito, nikada u isto vrijeme, ali uvijek unutar onih 12 sati odstupanja. Menstruacija mi je redovna, libido normalan, mucnina nemam. Sve mi se, po tim cinjenicama, cini u redu. Sa svojim deckom imam spolne odnose pri kojima on ejakulira u mene. Ono sto me muci je moj trbuh. Inace, vitka sam djevojka i redovno se bavim sportom. Ali zadnjih desetak dana mi je donji dio trbuha izrazito nadut, izbocen je i cvrst. Izgleda poput trudnicinoga trbuha u 3. ili 4. mjesecu trudnoce. Stolicu imam svakodnevno, ali oskudno u odnosu na inace. Teoretski, mislim da ne bi trebala biti trudna, ali mi se i ta misao stalno mota po glavi. Sto vi mislite-sto bi mogao biti uzrok takvoj nadutosti (ili sto li je vec) i da li sam mozda trudna?
Unaprijed zahvaljujem happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Oduševljavaju me ova pitanja "šta mislite jesam li trudna" happy. Ne mogu ja to znati bez pregleda, jer simptomi, apsolutno svi, su nepouzdani. Dakle, po milionti put isti savjet - ako vas muči mogućnost trudnoće napravite test pa će biti jedna briga manje. A ako nije trudnoća, nadutost može biti iz puno drugih razloga, pa ako vas to baš muči posjetite svog doktora opće prakse.

azalea

bejbe : samo bih se nadovezala da mene isto muči taj problem. to je počelo nakon 2 mjeseca uzimanja yasmina i još uvijek traje,takodjer jako puno štucam i općenito imam osjećaj da mi je trbuh kao balon.eto neznam razlog ali mislim da nemam razloga za zabrinutost happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

I ja mislim da nemate razloga za zabrinutost happy. Hvala na komentaru, vjerujem da je zabrinutim pacijenticama lakše kad čuju da i drugi imaju slične simptome.

bejbe

Hvala Vam. happy
Ma i ja sam uvjerena da nemam razloga biti zabrinuta zbog trudnoce, ali moja paranoicna psiha mi to uporno zeli pokvariti.
Jos samo par pitanja, da za ubuduce znam happy
-Ukoliko se pilule piju redovito i mjesecnica je redovita-postoji li ipak sansa da trudnoca postoji?
-Da li je bitno da se pilule piju uvijek u isto vrijeme ili je u redu piti ih npr. uvijek tokom popodneva i sl.?
-Kako ublaziti zadrzavanje vode u tijelu uzrokovano pilulama?
Jos jednom, unaprijed hvala big-smile

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ne postoji.
Tijekom 3-4 sata razmaka je u redu.
Izbjegavajte masnu, slanu i začinjenu hranu.