Kontracepcija

prijelaz sa triquilara na yasmin

tina88f

Dobar dan!!
Doktorica mi je preporucila yasmin tablete nakon sto vec godinu dana uzimam triquilar jer sam bila emocionalnija zbog njih.(cesce sam plakala) Zanima me jer moram praviti uobičajenu stanku od 7 dana nakon sto popijem triquilar do kraja, ili kao sto pise u uputama yasmin tableta, trebam poceti piti yasmin bez stanke??
unaprijed hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Držite se uputa, zato i postoje.

tina88f

vidim da nisam dobro objasnila sto me zapravo zanima. ako nastavim piti yasmin bez stanke jer to znaci da ovaj mjesec necu dobiti menstruaciju??

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Da, nisam vas shvatila prije.
Lako moguće da nećete krvariti, ali ne mora biti. To je potpuno svejedno hoćete li ili nećete, poanta takvih uputa je da budete pouzdano zaštićeni od trudnoće bez obzira na promjenu vrste tableta.