Kontracepcija

Propuštena pilula

Natalija Beljo, dr. med.

Pijete 6 mjeseci tako da niste početnik, sad nastavite dalje po shemi, preskočite bijele za ovaj ciklus.

Suncica_9

Poštovani,

pijem Diane 35 vec neko vrijeme, no prvi put mi se dogodilo da sam zaboravila uzeti tabletu. Dakle situacija je slijedeca. 14.11 sam krenula piti novi paketic. Prije toga sam standardno imala jedan tjedan pauze. Krvarenje sam dobila tek 12.11 koje je zavrsilo tek 18.11. U tom periodu sam redovito pila tablete. Prvu tabletu sam zaboravila popiti 20.11. da bi slijedeci dan (21.11) imala odnos sa deckom (misleci da sam popila tabletu). No i tu vecer sam zaboravila popit drugu tabletu. S obzirom da je to prelazak iz prvog tjedna u drugi koliko mi je zastita bila smanjena i da li sada bih trebala popiti 2 tablete i nastaviti paketic do kraja piti, ili prekinuti pakiranje?
Kada gledam u uputama kaze mi da ako je proslo vise od 12 sati nakon ne uzimanja tablete da ju uzmem kada se sjetim i da nastavim piti.

Hvala unaprijed na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate se brinuti , zaštićeni ste . Popijte one koje ste zaboravili i dalje po shemi.

Suncica_9

Hvala puno na brzom odgovoru!

aanndrea

Poštovana,
pijem Triquilar, zaboravila sam popiti 9. tabletu(u sri) u 12 navecer, dr dan popodne u 15h imala sam spolni odnos i odmah nakon sam shvatla da sam sinoc zaboravila popiti tabletu i odmah je popila, i navecer opet u 12..i dalje normalno.jel postoji mogucnost da sam trudna?

Mylife

Poštovani,
pijem Yasmin oko tri godine. Prekjučer i jučer (subota i i nedjelja) zaboravila sam popiti pilule. Što mi je dalje činiti? Pročitala sam u uputama da treba baciti kutiju i napraviti stanku od 7 dana. Od kojeg dana se počinje brojati tih 7? Od subote (prva propuštena pilula)? Nadam se da ćete danas odgovoriti. Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

aanndrea Koliko dugo pijte ?
mylife Ne, bacite koje ste propustili i natavite dalje piti.

aanndrea

pijem ih vec 4, 5 mjeseci

Natalija Beljo, dr. med.

Sve ok, nema straha pijte dalje po shemi.

xoxo

Poštovani,
pijem yaz već godinu i pol, sad mi se dogodilo da sam propustila 2 tablete, za srijedu i četvrtak (20. in 21. pilula), pijem in inače navečer. sad kad sam ujutro vidla da sam propustila 2, sam iz panike popila obje... i poslije pročitala u uputama da bi trebala počet piti bijele tablete..a ružičaste baciti..al pošto sam iz panike obje popila?! .. bojim se jer sam jučer navećer imala seksualni odnos sa dečkom... što sad? bojim se trudnoće... sad

Unaprije se zahvaljujem za odgovor!

Lijep pozdrav!!

Natalija Beljo, dr. med.

Nema panike, sve je ok, pijte dalje po shemi.

draga000

Imam mali problemcic...vec vise od pola godine pijem Diane 35 kontracepcijske pilule.Sinoc mi se desilo da sam prvi put zaboravila popiti pilulu,a imala sam odnos.Naime,ta zaboravljena pilula je na samom prelazu iz druge u trecu sedmicu.Popila sam je cim sam se sjetila(nakon 16h).Procitala sam uputstvo koje dolazi uz tablete,ali da li bih smjela normalno nastaviti piti (preostalih 5 pilula + 7 dana pauze)??Ciklus mi prosjecno traje 29 dana i sasvim je normalan.

Natalija Beljo, dr. med.

Pijete dovoljno dugo tako da popijte prestalih 5 i napravite 7 dana pauze.

andreabo

Postovana,

Koristim Yaz pilule, međutim propustila sam jednu tabletu iz prvog tjedna tj.cetvri dan od pocetka uzimanja, taj dan ili dan prije sam imala odnos. Sutradan sam vidjela da sam propustila pilulu i peti dan sam uzela dvije (propustenu i redovnu) i ostale nastavila piti. U uputstvu pise da ako smo imali odnos taj tjedan a zaboravili smo popiti pilulu da se obratimo lijecniku, bio je vikend i nisam bila u mogucnosti doci do ginekologa , tako da bih vas zamolila da mi kazete koje su mogucnosti da je doslo do zaceca i da li mogu prvi tjedan osjetiti simptome trudnoce, ako da, koje?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Natalija Beljo, dr. med.

Koliko dugo pijete ?

andreabo

Pilule pije neprekidno malo vise od dvije godine.

toncek111

poštovana doktorice molim za pomoć
Naime koristim yaz pilule već dvije godine i sve je bilo uredu...menstruaciju trebam dobiti za tri dana....al brine me to što mi se 21 dana ciklusa pojavilo smeđi iscjedak i trajo je dva dan al samo u par navrata...naime 2 tjedna ciklusa zakasnila sam s pilulom više od 12 sati.. kada sam imala i spolni odnos...sad me zanima dali postoji mogućnost trudnoće..grudi su mi nekako više napet nego inače i češće iden u wc ...
hvala na odgovoru...

Natalija Beljo, dr. med.

andreabo Nema panike, sve ok.
tonček111 Ne.

Rena1990

Poštovana doktorice, situacija je sljedeća, pila sam Yasmin 4 mjeseca, onda sam pravila pauzu od 2 mjeseca, i sada završavam sa drugim blisterom otkad sam opet počela uzimati tablete. Sinoć u 19h sam trebala uzeti tabletu (tačnije 16.tabletu iz blistera), međutim ja sam se jutros u 6:45 sjetila da nisam i odmah popila tu istu. Prvi put mi se ovo događa, pa nisam sigurna da li sam postupila ispravno i da li se još uvijek ubraja da sam popila tabletu unutar 12h. Još ovo pomijeranje sata me dodatno zbunjuje happy Da li da nastavim normalno piti do kraja pakovanja i napravim normalno pauzu, i da li sam zaštićena od trudnoće dok se ne pojavi menstruacija? Šta mi preporučujete? Unaprijed hvala na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Popijte do kraja , ali nemojte raditi pauzu.