Kontracepcija

Propuštena pilula

palacinkica17

postovani,
molim vas za pomoc...jako sam zabrinuta...
pijem diane35 vec oko godinu dana i zaista mi prijaju i do sada sam uvek bila redovna i tacna,ali...
propustila sam da popijem DVE PILULE-pilulu od NEDELJE koja je bila 12. pilula po redu koju je trebalo da ispijem i pilulu koju je trebalo da popijem u PONEDELJAK,a koja je 13. po redu...danas-UTORAK sam tek videla da sam propustila dve pilule,pa sam popila 2 odjednom! Da li i sutra-sreda da popijem jos dve,kako bi se vratilo u normalu,pa od cetvrtka sve normalno ili kako? Plasim se da to nije previse hormona...sad
p.s.izvinite na opsirnosti,ali sam jako zabrinuta...

ap150810

Poštovana,
situacija je sljedeća, pijem bellune 35 već 3 mjeseca, i zadnji sam ciklus započela 7.3., te sam primjetila nakon otprilike tjedan, možda 10 dana da mi sljedeća po redu nije za taj dan, ali koliko sam brzopleta sam zaključila kako sam vjerojatno i onu od proslog dana popila u suprotnom smjeru, te samo nastavila svaki dan u isto vrijeme.. Nisam primjetila ništa čudno do danas, jer mi je trebao biti zadnji dan ciklusa ali mi je ostala jos jedna pilula. Problem mi je najveći u tome što sam u međuvremenu oba vikenda imala spolne odnose sa dečkom, ne razmišljajući uopće jer mi nije bila ovakva situacija na kraj pameti. Ginekologica mi je rekla da popijem jos sutra tu zadnju i onda pričekam krvarenje u tih tjedan narednih dana, ali jednostavno nisam mirna. Očito mi je da mogućnost trudnoće postoji, ali me samo zanima, ako sam već nastavila redovito piti, i nismo imali nekoliko dana nakon propuštene pilule odnose, jesu li ti dani u međuvremenu u kojima sam pila redovito ikakav razlog za manju zabrinutost?
Ispričavam se na ovako opširnom pitanju,
unaprijed hvala na odgovoru..

SaraBadu

Pijem Lyndinette 20 pilule.U nedelju mi je trebala biti poslednja pilula,nakon cega sledi 7 dana pauze,medjutim zaboravila sam da je popijem i popila sam je 24h kasnije,u ponedeljak..Novo pakovanje sam trebala poceti u ponedeljak 02.04,ali s obzirom da sam poslednju pilulu popila dan kasnije,da li to znaci da sa novim pakovanjem treba da pocnem 03.04? Takodje sam danas imala nezasticeni odnos.Postoji li rizik od trudnoce?

Natalija Beljo, dr. med.

palačinkica77 Pijte dalje po shemi.
ap150810 Niste trudni.
Sarabadu Počnite u ponedjeljak i zaštićeni ste.

mala_jojo

Pozdrav, molim Vas da mi odgovorite.
pijem Yaz pilule već 7.mjeseci i sad mi se prvi put desilo da sam zaboravila popit svjetloruzicastu jednu tabletu i to 21. inače ih pijem navecer oko 19h, međutim ovu zaboravljenu sam popila iduci dan u 8 ujutro. ostale sam nastavila piti u pravo vrijeme.. međutim ostale svjetloruzicaste i bijele sam nastavila popiti, a nisam prešla na novi blister. zanima me jesam u tom vremenu i dalje bila zaštićena od trudnoce? i jel sad kad nastavit sa novim blisterom ocu bit zasticena ili sam napravila nesto krivo.. molim vas odgovorite mi hitno!

Natalija Beljo, dr. med.

Sve je ok , mirno spavajte i pijte dalje po shemi.happy)

larea

Postovana doktorice, dakle vec godinama pijem pilule, a Triquilar sigurno zadnjih 5, i prije par dana mi se prvi put desilo da zaboravim popiti bas onu prvu (nakon menstruacije). Umjesto u ponedjeljak u 12, ja sam popila prvu u utorak u 12h, a tek u srijedu sam shvatila zabunu (u 8 ujutro) te popila tu propustenu od utorka. 6 dana prije propustene tablete (ukljucujuci i taj dan kad sam je trebala popit) sam imala nezasticeni odnos. Koje su mogucnosti trudnoce? Da provjerim testom ili odmah odem do ginekologa?

Natalija Beljo, dr. med.

Niste ostali trudni, mirno spavajte.

djanica

Poštovana doktorice,
Pijem Lindynette20 od rujna prošle godine. Kod ove kutije sam se zeznula tako što sam u nedjelju 8. zabunom popila onu označenu pod subotom i tako pila sve do danas kada sam mislila da sam zaboravila jučer popiti i prema uputama odmah uzela dvije i nakon toga uvidjela grešku!
Što da učinim? Hoće li mi naštetiti ta dodatna pilula i da li da po zavšetku pakiranja onda napravim pauzu od 8 dana pa koristim dodanu zaštitu tjedan dana od početka pijenja idućeg pakiranja?

malomalecko

Postovana doktorice,
previse sam zabrinuta da bi citala sva ova pitanja i odgovore, pa vas molim da imate strpljenja i da mi odgovorite na sledece pitanje:
Pijem NOVYNETTE vec godinu dana redovno, proslog meseca sam dobila 10.03. pa onda 30.03. i taj drugi put mi je trajalo sve do 10.04., 12.04. sam pocela novu kutiju pilula, popila sam je kao i uvek, u 21h, medjutim sinoc kada sam htela da popijem pilulu shvatila sam da nisam popila dan pre, tj. 13.04., pa sam popila dve odjednom. Problem je sto sam imala odnose bez zastite 13.04., tj taj dan kada sam zaboravila da popijem pilulu. Koja je mogucnost da sam ostala trudna i sta mi je sada ciniti?
Unapred zahvalna

Natalija Beljo, dr. med.

dijanica Sve ok ,pijte dalje po shemi.
malomalecko Niste trudni, dalje po shemi.

una_q

Poštovana doktorice!
I ja imam jedno pitanje u vezi propuštene jedne tablete. pijem yasmin već nekoliko godina.
menstruaciju sam dobila 07.4., prvu pilulu sam popila u srijedu 11.4. danas (16og) sam primjetila da sam jučer tj u nedjleju zaboravila popiti pilulu. odnos sam imala u tom tjednu. zato sam večeras popila i onu od nedjelje i današnju tj od ponedjeljka. nadam se da nisam ovo previše zakomplicirala happy
i uputstvima piše da se obavezno konzultiram sa svojom doktoricom, no već je bilo kasno naveče da ju zovem da pitam što da radim i kako da nastavim sa pilulama i zaštitom.
što da radim? sad postoji li mogućnost trudnoće?

Natalija Beljo, dr. med.

Pijete dalje po shemi.

L.Gaga

Poštovana,
20. i 21.6. sam zaboravila popiti prve dvije pilule, na uputstvu u kutiji Cilesta pise da ako je prošlo više od 12 sati, popijem sljedeću pilulu kada bude vrijeme za nju, a ove dvije da ne uzimam, tako sam ja barem shvatila, pa sam ih ostavila. Kako da onda nastavim piti? I kada slijedi pauza od 7 dana ako sam zaboravila uzeti prve dvije? Unaprijed zahvaljujem

Nataša Šemnički, dr. med.

L.Gaga ,

nastavite piti na uobičajeni način i slijedeću kutiju nastavite piti bez pauze.

L.p.

zabrinuta_32

Poštovana,
Pijem mikroginon već godinama po receptu ginekologa.
Zaboravila sam popiti posljednju pilulu, a zatim sam slijedeću kutiju počela na stari dan - tj imala sam prekid od 8 dana umjesto 7.

Kolika je opasnost od trudnoće i kako da završim ovaj novi ciklus tableat?

Hvala

Nataša Šemnički, dr. med.

zabrinuta_32 ,

ciklus završite uobičajeno i štitite se prvih 7 dana.

L.p.

ameliie

Poštovani,
pijem kontracepciju vise od 2 godine s tim da sam prvo pila Yaz pa sam imala cesta probojna krvarenja i ginekologinja me prebacila na Lindinette 20 prije jedno 7 mjeseci i vise nemam tih problema. Naime, problem je u tome sto sam preskocila popiti 9. tabletu, a 10. sam popila tek oko 19h navecer (inace pijem u 11h). Popila sam 2 tablete odjednom, za nedjelju i ponedjeljak pa me zanima jesam li pogrijesila ( sjecam se u uputama od Yaza da je pisalo da se popiju tablete makar znacilo da treba popiti 2 odjednom) U nedjelju sam imala spolni odnos. Zadnju menstruaciju sam dobila 27.8. pa me zanima postoji li mogucnost trudnoce s obzirom na sve.
Hvala unaprijed na odgovoru!

Nataša Šemnički, dr. med.

ameliie,

najsigurnije je da popijete još hitnu kontracepciju uz primjenu dodatne zaštite kroz slijedećih 10 dana.

L.p.

ameliie

Hvala Vam puno na odgovoru, zanima me jedino jos koliko dana poslije mogu popiti hitnu kontracepciju s obzirom da je odnos bio u nedjelju, a danas je vec srijeda...nastavila sam piti normalno redom nakon sto sam popila te 2 tablete i dobila probojno krvarenje koje jos traje.