Kontracepcija

propustena prva tableta iz pakiranja

nina88

Postovanje!
Pijem Cilest pilule vec neko vrijeme. Proslu subotu navecer u 20:00 sam trebala popiti prvu tabletu iz pakiranja, nakon sedmodnevne pauze. Zaboravila sam te je popila tek u nedjelju u 13:30. Od tada sam nastavila normalno piti tablete prema rasporedu.
Zanima me jesam li dobro ucinila i sto je sa zastitom od trudnoce ovaj mjesec?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Prvih 10 dana ovog pakiranja koristite i dodatnu zaštitu, za svaki slučaj.

malamu22

Poštovani,

Pijem Diane 35 sedam mjeseci i u srijedu je trebalo da započnem sa novom kutijom međutim zaboravila sam popiti tabletu i popila sam je zajedno sa drugom sledeći dan. Narednih 6 tableta popila sam redovno i imala sam nezaštićen odnos sedam dana nakon propustene tablete, u srijedu. Interesuje me koliko je smanjeno kontracepcijko desjtvo lijeka i postoji li mogucnost da sam u drugom stanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

NIje umanjeno djelovanje. Ne brinite.