Kontracepcija

Qlaira zaboravljena pilula i krvarenje

Fringe1112

Poštovana doktorice,

pročitala sam Vaše odgovore na temu "zaboravljena pilula" i topic o važnim informacijama o kontracepciji, ali nisam našla odgovor na pitanje koje me muči, te se unaprijed ispričavam ako mi je promaklo.

Naime, pijem kontracepijske pilule Qlaira 4 mjeseca i ovaj mjesec mi se dogodilo da sam zaboravila popiti pilulu 17-og dana. Sukladno uputama, tableta propuštena od 10-og do 17-og dana uzima se po propuštanju, makar to značilo i uzimanje dvije pilule istog dana te se pilule dalje uobičajeno uzimaju, što sam i učinila. Naime, uzela sam zajedno pilulu od 17-og i 18-og dana, te dalje nastavila redovno uzimati pilule iz istog pakiranja.

Odmah po propuštanju pilule, dakle krajem 17-og dana počelo mi je krvarenje, koje sada traje već 3 dana.

Ono što me muči jest što u uputama piše da ukoliko se radi o piluli propuštenoj 18. do 24. dan, (dakle dan nakon moje zaboravljene pilule),propuštenu pilulu ne treba uzeti, već odmah započeti sa novim pakiranjem.

Da li da dalje nastavim piti pilule iz istog pakovanja, bez obzira na krvarenje?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Natalija Beljo, dr. med.

Nastavite piti dalje , jedino možete preskočiti bijele pa početi sa novim blisterom ako bi se krvarenje produžilo. Javite kakvo je stanje.

marie111

Poštovana doktorice,

Imam slican slucaj kao i djevojka koja je pisala prije mene.
Naime, pijem pilule Qlaira vec vise od tri godine, i neki dan mi se prvi put dogodilo da sam zaboravila popiti
17-tu pilulu iz paketa (17-ti dan).
Primjetila sam da sam je zaboravila kada je vec bilo vrijeme za 18tu pilulu te sam tada popila samo 18tu pilulu (dakle ne dvije odjednom) i
nastavljam ih dalje normalno piti.
1 dan prije propustanja sedamnaeste pilule sam imala nezasticen spolni odnos, bez prekida snosaja!
Mozete li mi reci samo da li da se javim svom lijecniku jer postoji sansa da sam trudna, ili sto da cinim?
Guglajuci po internetu sam vidjela da bih trebala nastaviti piti (kao sto i jesam) - uz to da nedijetalne
(nehormonske pilule) ne pijem, vec na taj dan odmah pocnem s novim pakiranjem
Sto mi Vi savjetujete?

Unaprijed zahvalna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trebali ste popit dvije odjednom i imati odnose uz dodatnu zaštitu. Popit aktivne do kraja i počet novi blister.

Iva20

Poštovani,

Zaboravila sam jučer navecer točnije u 20h popiti pilulu to je 8 tableta iz pakiranja, sjetila sam se danas oko 11 i onda sam ju popila (oko 14-15 sati kasnije) . Spolne odnose sam zadnji put imala u subotu navečer. Šta da radim? Postoji li mogucnost trudnoce?

Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji šansa. Ako je bilo ejakulacije.
Uzmite postkoitalnu zaštitu.

Kiara123

Postovana doktorice,

pilule Qlaira koristim vec 10. mjeseci. Jucer sam zaboravila popiti 8 pilulu, a posljednji seksualni odnos sam imala 2.5. Moj doktor mi je rekao da danas popijem propustenu tabletu i onu za danas, sto sam i ucinila. Pitala sam ga za pilulu "dan poslje" rekao je da nema potrebe. Mogu li dobiti Vase misljenje? Unaprijed se zahvaljujem.

Kiara123

Postovana dr.,

Ispricavam se na gresci u pethodnom postu. Posljednji odnos sam imala 4.5., zbog cega sam i zabrinuta. Hvala!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poslušajte svog doktora.