Kontracepcija

Redovno uzimanje kontracepcije

Kathi96

Postovani,

uzimam vec preko pola godine Belaru, i svaki dan pijem tabletu u 20:00h. Nekad mi se zna dogoditi da ju popijem oko 21:00 ili 22:00 ali nikada kasnije. Znaci popijem ju 1 ili 2 sata kasnije nego sto sam trebala. Moje pitanje je, smanjuje li se zastita u taj 1 odnosno 2 sata ili ostaje ista?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita ostaje ista. Kontracepcijska zaštita se ne smanjuje do 12 sati od uzimanja zadnje tablete. Ako zakasnite više od 12 sati s uzimanjem tablete tada kontracepcijska zaštita može biti smanjena.