Kontracepcija

Sigurnost kondoma

jure999

Poštovani, pronašao sam na internetu dosta tema u kojima se govori kako kondom ni u jednoj situaciji nije 100% siguran nego 90% pa me zanima Vaše stručno mišljenje:

Ako kondomu nije istekao rok, pravilno je otvoren i navučen bez oštećenja, te je pravilno korišten i nije pukao za vrijeme odnosa niti je za vrijeme odnosa sa kondomom bilo ejakulacije u vaginu nego je izvučen prije ejakulacije, kako onda uopće postoji ikakva šansa za trudnoćom ili nekom spolnom bolesti?

Drugo pitanje, da li možda spermij može ikako proći kroz zdrav i neoštećen kondom?

Unaprijed hvala na odgovorima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa nije 100 postotna zaštita. Uvijek postoji šansa da pukne, da sklizne sa spolovila, većina muškaraca ejakulira u nj tijekom odnosa, tu je tih par postotaka da se ne smatra stopostotnom zaštitom.
U vašem slučaju i pravilnom upotrebom ta stopa se približava idealnom.
ad 2 nije moguće.