Kontracepcija

Sigurnost testa

Zanima me da li se moze "vjerovati" testu za trudnocu, mislim na clearblue napravljen 20dana od posljednjeg odnosa? Koliko su pouzdani?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ispravno napravljen, 100%.

Ovo pitam iskljucivo za prijateljicu. Imala je odnos s deckom 10-ti dan ciklusa i nije bila sigurna da li je malo svrsio u njoj. Dobila je menstruaciju na vrijeme, normalno trajala ali se nikako nije mogla smiriti i 19-ti dan od posljednjeg odnosa, tj.tog rizicnog uradi test i bio je negativan i poslije je uradila jos 2 i oba su bila negativna. Zelim joj smao pokazati Vas odgovor da nema razloga za brigu. Procitala sam negdje da ste napislai da i najjeftiniji test bude pozitivan ako je zena trudna happy ona je ipak kupovala skupi happy clearblue!
Ispravno ih je radia prema tome trebaju biti 100% tocni rezultati, jel tako?
Nadam se da nisam bila previse naporna ali zao mi je vise gledati kako se brine jer moje osobno misljenje da se ne treba brinuti nakon dobijene menstruacije i 3negativna testa da je trudna ali opetr jo treba vase strucno misljeneji vec se malo smirila kada ste napislai da su 100% tocni nakon 20-tog dana od odnosa ako su pravilno uradjeni.
Unaprijed Hvala na odgovoru

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Toplo joj preporučam da počne piti oralnu kontracepciju, jer ovo što radi je više od zabrinutosti, reklo bi se paranoja happy.