Kontracepcija

Triquilar - zaboravljena tableta

eva 22

Postovani, zaboravila sam popiti dvanaestu tabletu.Trebala sam ju popiti jucer u 23:30 i do sada nisam uzimala.Sto da ucinim? Da danas popijem dvije? Da nastavim normalno pa da mi traje 1 dan duze ili jednostavno preskocim jucerasnji dan? Kakva je sigurnost posto sam jucer imala spolni odnos? Hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Danas popijte jučerašnju i današnju, a dalje nastavite normalno. Jučerašnji odnos uopće nije sporan, jer je problem kod zaboravljene tablete da vam u idućih nekoliko dana ne dođe ovulacija. Zato slijedeća 2 tjedna koristite dodatnu zaštitu.