Kontracepcija

Što nakon Triquilara?

Virtualna

Poštovana,
koristim Triquilar 3 godine. Nemam nikakvih tegoba, na redovnoj kontroli sam bila prije tjedan dana i sve je u redu.
Zadnju pilulu sam popila 28.10., a 3 dana poslije dobila mjesečnicu.
Danas u ljekarni sam saznala da je Triquilar povučen iz prodaje do daljnjeg, jer je nešto krivo napisano na uputama. U ponedjeljak 5.11. sam trebala krenuti sa novom kutijom. Pošto nikako ne bih pravila sada pauzu tj.prestala sa ovom vrstom kontracepcije, možete li mi preporučiti neke druge pilule?
Unaprijed zahvaljujem.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Svejedno je koje ćete tablete uzeti, samo ih počnite osmog dana pauze. Kontracepcijski ćete biti zaštićeni, ali ne možemo znati kako ćete podnositi te nove tablete.

Virtualna

Hvala.
Počela sam jučer s pilulama Logest pa ću vidjeti kako će biti.
Još da se nadovežem, ako recimo u neko dogledno vrijeme Triquilar vrate na tržište, da se onda vratim na njih pri započinjanju idućeg pakiranja, ili?
Lijep pozdrav.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Kako god želite. Ako budete dobro podnosili Logest, možete i ostati na njemu.

marolina

Ja takoder imam jedno slicno pitanje. Naime, ja koristim Triquilar i kako su ga povukli s prodaje u nedoumici sam što napraviti. U petak, sutra trebam početi sa novim pakovanjem(decko mi je nasao u Zg i kupio)ali tek bi ga dobila u subotu pa ne znam jel valjda dan poslije popiti?? Ili možda bolje da nazovem svog ginekologa i pitam ga koje mi preporuča da popijem ILI da napravim ovako kako ste vi rekli, kupim "bilo koje" ovaj mjesec. Molim Vas što prije za odgovor. Hvala!

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Jedan dan kašnjenja neće predstavljati nekakav problem. Ali i ostale opcije dolaze u obzir, tako da napravite kako vam najviše odgovara. I bez panike molim happy

marolina

Hvala Vam na odgovoru. Ipak sam se odlucila popiti sutradan Triquilar. Zanima me jel trebam u subotu onda 2 popiti? Jednu za petak i naravno subotu, ili samo jednu?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Popijte dvije, i bit će u redu.

ninochka11

Kod mene je situacija s Triquilarom malo kompliciranija. Ja sam, naime, izgubila pakiranje a trebala sam popiti još zadnje dvije tablete. Triquilara nigdje nije bilo pa sam odlucila napraviti pauzu 7 dana i početi uzimati nešto drugo (Cileste, jer sam ih uzimala prije). Koliko mogu biti sigurna u pouzdanost te metode? Mogu li, s obzirom na okolnosti, ostati trudna u prvom mjesecu koristenja novih tableta?
I postoji li ikakva mogucnost trudnoce "unatrag", buduci sam imala spolni odnos prije 3-4 dana.

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ovo s "trudnoćom unatrag" ne razumijem pitanje.
Što se tiče prelaska na Cilest, obzirom da ste izostavili zadnje dvije tablete prethodnog pakiranja, trebali ste napraviti kraću pauzu, samo 3-4 dana. Ovako prvi mjesec korištenja Cilesta koristite i kondom.

ninochka11

hvala na brzom odgovoru.
ma ovo za "trudnocu unatrag" se odnosilo na to da li postoji mogucnost da zatrudnim buduci sam imala spolni odnos tri dana prije nego sto sam izgubila pakiranje, znaci preostale su jos dvije tablete.

a odluka o 7 dana nije provedena u cjelosti. dakle, u subotu i nedjelju sam trebala popiti posljednje dvije tablete triquilara. ako pocnem piti cilest od utorka, ne moramo koristiti dodatne kontracepijske metode?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Tako je, ne morate koristiti dodatnu zaštitu ako krenete od utorka.

eva 22

molila bih odgovor na ovo pitanje:ja sam trebala početi piti triquilar 12.11. ali pošto su povučeni s tržišta 21 dan sam pauzirala, kada da pocnem piti novo pakiranje ako nisam još imala mensturaciju, punnooooo hvalaaaa

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ja bih na vašem mjestu pričekala menstruaciju (ako treba doći za desetak dana), pa počela od prvog dana. Ako su vam menstruacije neredovite počnite odmah danas uz kondom prva dva tjedna.

eva 22

hvala vam puno na savjetu...ali, ja sam u cet trebala dobiti menstruaciju ali još ni do danasnjeg dana nisam dobila sad
šta da radim, da danas popijem ili cekam menstruaciju...što je pametnije???jos jednom puno vam hvala

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pričekajte desetak dana jer ništa nećete dobiti ako sad počnete piti Triquilar (naime nećete biti zaštićeni od neželjene trudnoće).

eva 22

da se nadovezem na prethodnu poruku....ja sam zapravo 27 dana pauzirala( u međuvremenu nisam imala menstruaciju) i 28 (jucer) sam popila prvu tabletu triquilara......da li da nastavim piti, da li da prekinem...što da radim???još jednom se zahvaljujem

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

A ništa, sad onda pijte ako ste već počeli. Ako prokrvarite u slijedećih par dana (jače, kao menstruacija) prekinite tablete, bacite ostatak kutije i osmi dan počnite novu. Ako ne prokrvarite pijte do kraja. Obavezno kondom!

eva 22

puno vam hvala...koliko dugo da koristimo kondom? jel 2 mj dovoljno??hvalaaaaaaa happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ma dva tjedna je sasvim dovoljno, ne brinite.