Kontracepcija

sumnja na trudnocu

thereseraquen

Postovana doktorice
Zanima me kolike su sanse za trudnocu ako je spolni odnos sa kondomom (s tim da je partner ejakulirao van) bio 25.09,a zadnja mjesecnica je bila 15.09...
Uzimam logest vec 5 godina bez pauze u svrhu lijecenja sindroma PCOS-a..
Mada ga uzimam redovno, smatram da nema potpuno djelovanje jer pijem druge lijekove koje smanjuju njegovu ucinkovitost.Imam visoke trombocite i kolesterol,patim od napada panicne depresije,pa uzimam helex,zoloft.aspirin protect,atoris.....Uzimam to vec duzi period kao i logest
S obzirom na sve navedno sto sam nabrojila,cinjenicu kad je odnos bio (sa kondomom),cinjenicom da unatoc svim drugim lijekovima uzimam kontracepciju,kolike su sanse da sam ostala trudna?Na dan 12 listopada sam napravila test(na jutarnji urin) ispao je negativan,bojim se da nisam testirala prerano,premda je od sponlog odnosa proslo 16 dana....Molim vas za vase misljenje,mogu li lijekovi koje pijem umanjiti ucinak hormonske kontracepcije?

Natalija Beljo, dr. med.

Odnos bio sa kondomom , nema razloga panici, pijete antidepresive koji mogu poremetiti mjesečnicu( čak i da je nema), pijete Logest tako da nema ovulacije .

thereseraquen

Dobila sam mjesecnicu kako sam i ocekivala vec maloprije (14.10).Jucer sam imala nekakav blagi smedjkasti iscjedak predmenstrualni.Mozete li mi reci da li u tom slucaju racunam da sam menstruaciju dobila 13-og ili 14-og?(pitam u slucaju racunanja plodnih dana) mada ne znam imam li ih s obzirom da pijem logest,ali isto tako pijem aspirin protect,zoloft,atoris(za smanjenje kolesterola) i helex (sedativ).Da li ovi lijekovi imaju smanjen ucinak na kontracepciju (logest),i da li se moram dodatno stititi ukoliko imaju?
Molim Vas oprostite,znam da Vas gnjavim,hitno mi je,i ne mogu se obratiti diskretno nekome za pomoc osim ovim putem.Hvala Vam puno

Natalija Beljo, dr. med.

Kako sam i napisala koristite dodatnu zaštitu zbog sveg šta pijete .

Splitoneum

Postovani, imala sam zasticen odnos. Ejakulirao je u mene, i ostao nekih 10-15 sekundi. Kada sam se dodirnula kao da sam osjetila miris sperme. Provjerili smo kondom koji nije pukao. Interesuje me da li postoji mogucnost da je iscurilo. Ocekivala sam menstruaciju bas ovih dana. Da li da uzmem tabletu za dan poslije. Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste provjerili kondom onda ne trebate brinuti.

milica1

Pozdrav

Dugo godina redovno pijem yasmin tablete. U vrijeme pauze od 7 dana (30.12) sam imala nezasticeni spolni odnos (spolni odnosi su nam uvijek da decko ejakulira u mene). Prije dva tjedna sam koristila dvije vaginalete Arilin rapid, a nakon toga 7 dana Lactogyn vaginalete (papa test uredan od prije mjesec dana). Unazad dva tjedna imam nizi tlak nego inace, mucnine i vrtoglavicu. Menstruaciju sam dobila petkom kao i inace 30.01 ali je bila tamno smedje boje, obilnije prvi dan, drugi dan u tragovima i gotovo. Inace sam menstruaciju imala normalne boje u trajanju od 3 dana. Dali se radi o mogucoj trudnoci ili je samo posljedica uzimanja arilin vaginalete.
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći, moguće od upale.

cvjetak13

Postovanje,

na dan kad sam zaboravila popiti pilulu imala sam odnos s ejakulacijom.popila sam je s 15h zakasnjenja , a sljedeci dan normalno nastavila piti preostale pilule(6ih je ostalo) i bez pauze krenula na novi blister.proslo je 9 dana od tog odnosa..inace ih ne propustam i pijem u priblizno isto vrijeme, i sad mi je treci mjesec uzimanja.zanima me kako uslijed uzimanja pilula ne dolazi do ovulacije je li moguca trudnoca zbog jedne propustene? I ako je da li je proslo dovoljno dana da test na trudnocu pokaze tocno jesam/nisam trudna?

Hvala na odgovoru, pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mala je šansa za trudnoćom. Ako ne uslijedi menstruacija nakon završenog blistera napravite test.

cvjetak13

Hvala na brzom odgovoru, jos samo jedno pitanje. Dodatna zastita potrebna u ovom novom blisteru koji sam pocela ili nije?

Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.