Kontracepcija

svrabež i kontracepcija

new999

Supruga(37.god) je nakon konsultacija sa ginekologom i lab.nalaza počela da pije Mercilon i sada ga pije drugu kutiju.Pre desetak dana se javio svrabež po telu koji je prilično jak.Postoji i osip u vidu malih bubuljica ali svrbi i tamo gde se baš ne vidi nešto značajno.
Ima li to kakve veze sa Mercilon.

Natalija Beljo, dr. med.

Možda je nastupila reakcija na njega neka se javi lječniku da vidi kako to izgleda i eventualno ga prekine piti nakon pregleda.

new999

hvala na odgovoru

a jel može savet sta drugo da pije.Mercilon je rekao ginekolog.
Kao što sam rekao 37 god, radila krvne analize i sve je OK, radila ultrazvuk dojki i to je OK.Tablete počela da pije samo zbog kontracepcije.Inače menstruacije redovne,prilično obilne i bolne.Kilaža normalna.Inače kada se priča i o kozmetičnom efektu(njoj je smešno da to tablete mogu da rade) , kosa joj se masti za dva dana, maljavost jača(jake i crne dlake), koža prilično problematična(flekice,sitne ....).Sa venama nije imala problema ali kaže ponekad da oseti venu na butini(a i vidi).Generalno zdrava
Šta joj savetujete sobzirom na godine i prethodno navedeno.Da li je princip probavati dok ne nadješ ono što ti ima najmanje kontraefekata.
Hvala

new999

zaboravio sam da napišem da supruga ima dvoje dece(i ja naravno) i na tome mislimo ostati.

Natalija Beljo, dr. med.

S obzirom na godine može probati Cerazette ( nove na tržištu) ili Yaz tbl.(radi dlakavosti i aknica)

new999

hvala na odgovorima.

Ono sto nisam spomenuo kao nagativnu osobinu pijenja Mercilona je 100% nezainteresovanost za Sex
Citam u Vasim odgovorima na druga pitanja o vaznosti krvne slike i na sta treba obratiti paznju te molim Vas da pogledate Krvnu sliku moje supruge na http://temp.dzaba.com/
dva nalaza u kontinuitetu u obliku jedne slike
prvi datum u 7 mes. je ks po nalogu ginekologa(zbog pocetka pijenja tableta za kontacepciju) a drugi krajem devetog od opsteg lekara(isla zbog grceva u misicu lista-noga).Taj drugi nalaz je nakon mesec dana od popijene 1 kutije mercilona).U 8 mesecu je pila jednu kutiju Mercilona pa je onda resila da ne pije a nakon mesec dana da ipak pije i sada je druga kutija u kontinuitetu popijena.Svrabez se pojavio u pijedju
ono sto me interesuje i brine su prvenstveno AST i ALT iz nalaza u septebru kao i kreatin u julu(koji je navodno visok za zene).
molim Vas komentar na rezultate.Dali uopste da pije tablete?
Ko o cemu a ja o onoj 100%nezainteresovanosti.Sta kaze statistika, kada se"zainteresovanost "vraca, nakon prestanka pijenja ili promene na odgovarajuce
Pozdrav i hvala na trudu

Natalija Beljo, dr. med.

Nažalost tako je kod svih kontracepcija 8libido pada). Pregledala sam nalaze i po referentnim vrijednostima vrijednostim osim kreatinina drugo je sve u redu .jetrene jesu prema gornjim granicama tako da bi ih ja još jednom popila, a šta se tiče kreatinina samo ponovite nalaz. Možda da sad dok je tako stanje ne pije ništa.