Kontracepcija

Yaz i nolicin i ninur

katarina

Poštovana doktorice,

Pijem Yaz dva mjeseca, no unatrag tri godine vrlo češto mi se u mokraći pojavi E.colli. Prije početka uzimanja kontracepcije bila sam na brisevima i svi brisevi su negativni, tako da se pojavljuje samo u mokraći.
Sada mi se isto pojavila i doktorica opće prakse mi je prepisala Nolicin i nakon toga terapiju Ninurom koja bi trebala potrajati par mjeseci. Da li Nolicin ili Ninur utjeću na Yaz pilule, tj. da li mi je potrebna dodatna zaštita?

Puno hvala!

Natalija Beljo, dr. med.

Ono šta možete u ovom slučaju da prvih 10 dana ciklusa koristite dodatnu zaštitu.