Kontracepcija

test za trudnocu

Strah me postaviti pitanje da ne bude da ste opet odgovoroli na njega a ja nisam vidjela, ali stvarno procitala sam skoro cijeli forum i nigdje nisam nasla slicno pitanje happy
Prijateljica je uradila 3testa i sva 3 su negativan (clearblue) a uradila ih je nakon menstruacije ali mnogo je citala po netu i uvukla joj se crv u glavu da je bila lazna. Ovaj mj.koristi pilule ali je strah za prosli mj. Znaci dobila je menstruaciju, uradila 3tsta i sva 3su negativna a zadnji je uradila 28dana od posljednjeg odnosa (prekinuti snosaj) medjutim sta je brine, procitala je negdje da je test negativan ako je vanmatericna trudnoca pa Vas pitam cisto da se ona smiri da li je moguce da testivi budu lazno negativni ako je vanmatericna trudnoca???
Nadam se da pitanje nije previse glupo i da necu ubiti Vas entuzijazam za odgovore.
Unaprijed hvala i nadam se da cete napisti nesto da se smiri jer joj treba bas Vase strucno misljenje i nece biti vise ovakvih stresova jer se odlucila na pilule kada sam joj procitala Vase savjete za kontracepciju.
P.S.nije u mogucnosti izvaditi krv sto je sigurnije od test.
S nadom da me necete galamiti zbog ovog pitanja i s nadom da cete dati odgovor koji ce je smiriti unaprijed hvaal happy

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Pa nisam valjda tako strašna happy. Nemojte se bojati postaviti pravo pitanje, zadnji put sam se naljutila na vas jer ste bez razmišljanja postavili najčešće na forumu happy.
Ali prijateljici poručite da njeno ponašanje graniči sa potrebom za psihijatrom, najozbiljnije. Testirati se iza menstruacije, čitati po internetu o lažnim menstruacijama, tri puta ponavljati test, i dalje osjećati strah? Strah je normalna ljudska osobina, ali ovakav strah je znak psihičkog poremećaja. Bojim se da se ona neće osjećati sigurnom ni sa pilulama.

Ma niste uopce strasni, naprotiv nekada bih Vas najradija zegrlila i prijateljski poljubila kako ste mi dragi kada nam izbijete strah iz glave happy
A prijateljica je pod jakim stresom i isto smatram kao i Vi da ce tako biti i na pilulama. Znaci samo molim Vas Vi joj potvrdite da nema razloga za strah. Evo sada sam joj sms poslala Vas odgovor i znate sta mi je napisla, pa moze li biti test negativan ako je vanmatericna trudnoca? happy
Nemoguca je i sama sebe unistava, ja joj kazem da po mom misljenju mozda jos nije spremna za odnose jer se ovako ponas.
Svako Vas moguci odgovor gdje ste napislai kada je netko nesiguran glede trudnoce bio je:" Uradite test pa cemo biti pametnijei" happy ali eto njoj ni 3nisi dovoljna od kada je procitala da se vanmatericna trudnoca ne moze pokazati lazno negativnom.: Moze li?
Izvinite jis jednom na ovako dugom komentaru i ponvnom pitanju ali zatso sluze prijetelji, vise ne znam kako da joj pomognem a Vi nam nekada budete kao najbolja prijateljica happy
Pozdrav

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Trudnoća je trudnoća, svejedno gdje je. Dakle, test bi bio pozitivan i kod vanmaternične.

Mnogo, monogo Vam hvala i izvinite jos jednom na ovolikom pisanju.
Pozdrav i vjerujte da se prijateljica pravo smirila, samo da je opet ne uhvati njena luda pa da kupi jos jedan test ali to Vam necu smjeti pisati happy
Ugodan rad Vam zelimo

ivana_87

Doktorice, nije hitno opet ali sam zabrinuta.
Imam pojacan bijeli iscjedak, grudi su mi se ucvrstile, imam zgaravicu i imam pristice po licu (koje ince nemam)... procitala sam da su to simptomi trudnoće. Momak je prilikom odnosa cesto ejakuirao u meni. Bojim se da nisam trudna iako sam pila pilule svaki dan u isto vrijeme (nekad sat vremena kasnije, ranije) Moze li ovo biti problem? sad oprostite na uznemiravanju. Pozdrav

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Ivana, ne pričajte gluposti, nego napravite test na trudnoću. Iako, niste trudni jer ste pili tablete.

sanda1234

Doktorice,
Nedavno sam bila kod ginekologa. Na ultrazvuku je uocila zadebljanu endometrij (17mm) i cistu na desnom jajniku te je posumnjala na vanmatericnu trudnocu. Dala mi je test na urin i bio je negativan a posto nisam imala odnos od prethodne menstruacije nikako iskljucila je. Cista je 4×3cm. Menstruaciju sam dobila 2 dana nakon toga i pocela uzimati Yasmin kako je doktorka rekla za ciste. Mene interesuje da li sam sa ovim sada 100% sigurna da nema trudnoce? Grudi su mi nesto bolnije i ujedino menstruacija je pocela normalno no nakon 4 dana kada se inace zavrsi nastavio je slabi krvavi iscjedak. Oprostite na dugom postu i hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sigurna ste što se tiče trudnoće.