Kontracepcija

test za učinkovitost tablete?

strika

draga doktorice,
da li postoji neki test ili nešto da vidim koliko yasminke djeluju na mene..dakle da li su mi "jajnici uspavani" i slično..pijem tablete evo već 4 kutiju no dečko i ja i dalje koristimo kondome jer je njega strah da ne zatrudnim...uglavnom ovo zadnje je nebitno..i 2.pitanje je vezano za moju frendicu koja isto pije tableta otprilike dugo kao i ja no propustila je tabletu u prvom tjednu..sljedeći dan je popila normalno jednu jer nije prijemjetila propust tek je dan nakon toga popila dvije tablete.. odmah drugi-treći dan kako je zaboravila popit tabletu vratili su joj se prištići po licu..je li moguće da joj se hormonsko stanje toliko poremetilo..??? šta bi njoj preporučili...hvala unaprijed..veliki pozdrav

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Njoj bi preporučila da koristi kondom dva tjedna, i da ubuduće ne zaboravlja happy.
A vama, da malo naučite dečka o efikasnosti kontracepcije happy. Nema testova. Pilule su efikasne, točka.